GT Team
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Φρενα...

+35
csaris
JOHN4589
msgt
vauxascoupe
iliasGT
SESARE
basilisgt2
DIMI
yannis-supras
drh
Kyriakos
AXELOS
ace
gratipa
diogo
Gregory
Aloperidin
MEGAS
lolosgp
Beballer
Apostolis
johnnys
emik
dartman1980
gio
paf
Johny26
paradisos
Geo GT
Petr@n
Arab
Kagem
Vagos
Nasos
lazanton
39 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Aloperidin Δευ Φεβ 08, 2010 1:19 am

ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για τις συμβουλες παιδιά.... χάρη στις κουβέντες μας έβγαλα άκρη... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Aloperidin
Aloperidin
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 395
Join date : 28/10/2009
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

http://www.epharma-online.biz/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Nasos Δευ Φεβ 08, 2010 8:45 am

Aloperidin έγραψε:τα 8 πίστονα ksport επιτέλους μπήκαν χάρη στις συμβουλές του άψογου Νάσου και του κολλητού μου μηχανικού, μέσα στις 19άρες!!!
φρενάρει τέλεια το αυτοκίνητο, μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει να θερμαίνονται και σε 15 μέρες τα δοκιμάζω στην πίστα!
χρειάζεται όμως να δυναμωσω σωστα και τα πίσω (όχι υπερβολικά) cheers


https://2img.net/r/ihimizer/img29/3346/dsc0273d.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img508/5322/dsc0305.jpg


Eisai πολυ μπροστα αγορι μου !!!!! Very Happy Very Happy
Nasos
Nasos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Nasos Δευ Φεβ 08, 2010 8:47 am

Φρενα... - Σελίδα 7 Dsc0305

κουκλαρα !!!!!!!!!!

++++
καυ--λ--αααρα !!!
Nasos
Nasos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  paradisos Δευ Φεβ 08, 2010 9:34 am

Τι τακάκια φοράς?
paradisos
paradisos
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 536
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  gratipa Δευ Φεβ 08, 2010 7:26 pm

Τρελέ Σαλονικιέ πόσο πήγε το μαλλί?
gratipa
gratipa
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 632
Join date : 14/04/2009
Ηλικία : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  gio Δευ Φεβ 08, 2010 7:48 pm

Nasos έγραψε:Φρενα... - Σελίδα 7 Dsc0305

κουκλαρα !!!!!!!!!!

++++
καυ--λ--αααρα !!!

Γαματες....
Νασο,ιδιες με τις δικες σου δεν ειναι??
gio
gio
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 2462
Join date : 29/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Gregory Δευ Φεβ 08, 2010 8:04 pm

Μαλλον ειναι οι δικές του!
Gregory
Gregory
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1306
Join date : 16/06/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Κάντζα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Arab Δευ Φεβ 08, 2010 8:09 pm

Aloperidin έγραψε:τα 8 πίστονα ksport επιτέλους μπήκαν



Προσωπική άποψη: τώρα με τα 8πίστονα, λογικά οι δυνάμεις επιβράδυνσης π θα πετυχαίνεις θα είναι κορυφαίες. Όμως, το φρενάρισμα εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό κι απο το λάστιχο (ποιότητα κ κατα πόσον είναι ζεσταμένο).
αν το λάστιχο είναι μέτριο, τότε δν θα πετυχαίνεις τη σωστή επιβράδυνση γτ απλά το λάστιχο θα γλιστράει. το ίδιο αν δεν είναι ζεσταμένο καλά. δλδ υπάρχει περίπτωση να μην δεις την μεγάλη διαφορά π τέτοια φρένα μπορούν ν δώσουν. επίσης αν βάλεις τα τρελά υπερ-λάστιχα, θα ζεσταίνονται δύσκολα (ως και ποτέ) οπότε πάλι δεν θα εκμεταλλεύεσαι τις φρενάρες σου.
νομίζω ότι πρέπει να ψαχτείς λίγο με τον φρενά κ μ έναν καλό λαστιχά για το τι λάστιχα πρέπει ν βάλεις ώστε κ κρατήματα ν έχεις κ διάρκεια, αλλά κ ν εκμεταλλεύονται τις 8πίστονές σου.

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Gregory Δευ Φεβ 08, 2010 9:04 pm

Σωστός ο Γιώργος. Το αμάξι για πιστα ειναι τελειο! Αλλα για δρομους και ιδιεταιρα Ελληνικους μπορω να πω υπερβολικο. Που να σταματησεις στη σαπουναδα της εγνατιας; (οχι τον αυτοκινητοδρομο, εκει σιγουρα θα σταματας ακαριαία!!!!!!)
Gregory
Gregory
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1306
Join date : 16/06/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Κάντζα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Aloperidin Δευ Φεβ 08, 2010 9:34 pm

ενώ είχα δοκιμάσει άπειρες (μου φάνηκαν) ζάντες, προκειμένου να χωρέσουν τα φρένα, τη λύση μου την έδωσε πράγματι ο Νάσος!!! ζαντάρες και πάλι οριακά χώρεσαν τα φρένα!!!
ακόμη δε βρήκα το χρόνο για πολλές δομικές, αλλά μάλλον χρειάζονται και κάτι άλλο, επειδή πρέπει να πατήσω με ΠΟΛΥ δύναμη το πεντάλ για να πιάσουνε- βέβαια με ζεστά λάστιχα, πράγματι είναι εντυπωσιακά... για την ώρα δεν μπορώ να τα δοκιμάσω αφού περιμενω τα αμορτισέρ, μιας και τα μαμά τα έφαγε την τελευταία φορά η πίστα!!!!
Aloperidin
Aloperidin
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 395
Join date : 28/10/2009
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

http://www.epharma-online.biz/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty τακακια φρενων

Δημοσίευση  ace Τρι Μαρ 09, 2010 12:43 am

Καταρχην να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον αντωνη για τις πολυ χρησιμες συμβουλες του στο θεμα με τα τακακια....και το λεω αυτο γιατι επισημα η opel ζηταει για τα τακακια μπρος πισω 300ε χωρις τα εργατικα και για τακακια που ολοι εχουμε καταλαβει το τι ειναι... Η λυση ηρθε σε μενα με ενα σετ τακακια της ebc για εμπρος κιτρινα και ενα σετ ebc για πισω κοκκινα και οντος υπαρχει διαφορα στην αποδοση πεδισης αλλα και σιγουρα στην τιμη
ace
ace
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Join date : 08/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Kagem Τρι Μαρ 09, 2010 12:57 am

Καλώς τον Φάνη! Τα πήρες και τα έβαλες κιόλας ρε θηρίο?
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Arab Τρι Μαρ 09, 2010 12:58 am

ace έγραψε:Καταρχην να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον αντωνη για τις πολυ χρησιμες συμβουλες του στο θεμα με τα τακακια....και το λεω αυτο γιατι επισημα η opel ζηταει για τα τακακια μπρος πισω 300ε χωρις τα εργατικα και για τακακια που ολοι εχουμε καταλαβει το τι ειναι... Η λυση ηρθε σε μενα με ενα σετ τακακια της ebc για εμπρος κιτρινα και ενα σετ ebc για πισω κοκκινα και οντος υπαρχει διαφορα στην αποδοση πεδισης αλλα και σιγουρα στην τιμη

καλως ήρθες στο φόρουμ.
μιας κ το θέμα φρένα είναι μεγάλο κεφάλαιο, θες ν μοιραστείς μαζί μας γτ επέλεξες γ μπροστά κίτρινα κ πίσω κόκκινα?
επίσης τιμές κ από πού.
σε λίγο σκέφτομαι κ εγώ γ πίσω κ νομίζω ότι γ τα EBC έχουν πει πολλοί καλά λόγια

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  AXELOS Τρι Μαρ 09, 2010 1:30 am

ace έγραψε:Καταρχην να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον αντωνη για τις πολυ χρησιμες συμβουλες του στο θεμα με τα τακακια....και το λεω αυτο γιατι επισημα η opel ζηταει για τα τακακια μπρος πισω 300ε χωρις τα εργατικα και για τακακια που ολοι εχουμε καταλαβει το τι ειναι... Η λυση ηρθε σε μενα με ενα σετ τακακια της ebc για εμπρος κιτρινα και ενα σετ ebc για πισω κοκκινα και οντος υπαρχει διαφορα στην αποδοση πεδισης αλλα και σιγουρα στην τιμη


Πες μας γιατί είναι ένα πονεμένο θέμα τα φρένα στο gt.....

AXELOS
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 443
Join date : 28/09/2009
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  ace Τρι Μαρ 09, 2010 7:02 am

Καλος σας βρηκα Smile)) απαντω στην πρωτη ερωτηση του Arab για το θεμα της επιλογης του χρωματος απο την συγκεκριμενη εταιρεια. Η απαντηση βρισκεται καθαρα σε αυτο εδω το link http://www.streetandcircuit-shop.biz/brakes-pads---ebc-20410-c.asp αλλα και στο οτι εκει που πηγα μου προτειναν να γινει ετσι.... οπως αναφερει και το site η αποδοση στα τακακια φαινεται μετα απο 1000 μιλια αλλα εγω εχω δει αισθητη βελτιωση απο τωρα. Οσο για την τιμη ειναι χαμηλοτερη (τοποθετημενα) απο την τιμη των εργοστασιακων (χωρις την τοποθετηση) οποτε μπορεις να καταλαβεις εχοντας αναφερει την τιμη των εργοστασιακων.... ελπιζω να βοηθησα Smile Oσο τωρα για το αν ειναι πονεμενο θεμα γενικα τα φρενα μας χωρις να θελω να το παξω ειδημων γιατι ουτε συχνα το ανοιγω αλλα ουτε στα ορια το παω, βλεπω ομως μια γενικοτερη αδυναμια στο θεμα φρενο επειδη ημουν ιδιωκτητης αυτοκινητου ιδιων επιδοσεων με το gt και ισως να περιμενα σαφως καλυτερο συστημα πεδισης απο ενα τετοιο αυτοκινητο.. κατα τα αλλα ομως το αυτοκινητο ειναι τελειο στο θεμα οδικη συμπεριφορα (για οσους λενε οτι δεν στριβει δεν κανει δεν ρανει) και ξαναλεω δεν το παιζω σε καμια ειδημων και δεν θα ηθελα να παρεξηγηθω πρωτο post Smile))
ace
ace
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Join date : 08/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Aloperidin Τετ Μαρ 10, 2010 1:35 am

NikK έγραψε:Επειδη επεσες σε φορουμ ομως που ειμαι εγω μεσα ΑΝΤΕ ΡΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΕΔΗΣΗΣ ΤΟ GT !!!!!!

Ειδες ? Εγω παρεξηγω τους παντες πανευκολα και χωρις λογοκρισια lol!

Περα απο την πλακα τα φρενα μας ειναι μια χαρα, τι να κανει ομως το κακομοιρο αμαξακι που με το οδοστρωμα που εχουμε δεν μπορει να πατησει καλα καλα κατω ? Πως να φρεναρει ?


Καλως μας βρηκες Smile

+10000000 Basketball Basketball Basketball
Aloperidin
Aloperidin
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 395
Join date : 28/10/2009
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

http://www.epharma-online.biz/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  ace Τετ Μαρ 10, 2010 11:42 pm

Αμεσως να με αποπαρεις!!!!!! χχαχα τελος παντων η πορεια θα δειξει γενικα και με την αλλαγη στα τακακια ελπιζω να ειναι καλυτερα...Οσο για δρομους.............. αστα βραστα και ξαναβραστα
ace
ace
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Join date : 08/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  johnnys Τετ Μαρ 17, 2010 4:14 pm

Δημήτρη μιας που συνεργάζεσαι με τον αντιπρόσωπο δεν μας δίνεις καμιά ενδεικτική τιμή για όποιον ενδιαφέρεται;
johnnys
johnnys
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Join date : 16/04/2009
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  paradisos Τετ Μαρ 17, 2010 6:13 pm

Εαν δεν έχεις απαιτήσεις..και θέλεις απλά να αλλάξεις τακάκια...ναι βάζεις τα ebc...αλλά άμα θέλεις ΦΡΈΝΑ ....καλύτερα να πας για ολική αλλαγή...
paradisos
paradisos
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 536
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  MEGAS Τετ Μαρ 17, 2010 6:16 pm

paradisos έγραψε:Εαν δεν έχεις απαιτήσεις..και θέλεις απλά να αλλάξεις τακάκια...ναι βάζεις τα ebc...αλλά άμα θέλεις ΦΡΈΝΑ ....καλύτερα να πας για ολική αλλαγή...

i'll second that !
MEGAS
MEGAS
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 1607
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 54

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Φρενα Vectra OPC...

Δημοσίευση  Kyriakos Παρ Μαρ 26, 2010 8:54 pm

Ενα μικρο review απο μενα που ισως να βοηθησει καποιους που εχουν αποριες για τα συγκεκριμενα φρενα....

Τα φρενα τα τοποθετησα και μαλιστα τα δοκιμασα και εντονα σε μεγαλη διαδρομη λογο του οτι ημουν και εκτος Αθηνας χθες. Μιλαω και για Αττικη οδο αλλα και σε Εθνικο δρομο. Σας ενημερωνω οτι φοραω τα φρενα που φοραμε οι περισσοτεροι απο εδω...μιλαω για τα φρενα του Vectra OPC και οτι επιπλεων εχω προγραμμα EDS. Τα τοποθετησα στη Θηβων 77 Πειραια μεσα σε μερικες ωρες, ραντεβου αμεσο (την επομενη μερα), με πολυ καλη δουλεια νομιζω και κατα τη γνωμη μου καλη τιμη. (120 euro + 20 euro για ολικη αλλαγη υγρων φρενων). Χρησιμοποιησε βιδες απο τα φρενα της AMG. Δεν ξερω ομως κατα ποσο ισχυει αυτο γιατι και στην εγκατασταση ημουν απων λογο της δουλειας μου. Το μονο που ξερω ειναι οτι το συγκεκριμενο συνεργειο το εμπιστευονται ανθρωποι με πολυ ακριβα αυτοκινητα και αυτο το ειδα με τα ματια μου. Τα fit & go μου ζητησανε 150 euro και ποιος ξερει ποτε θα το επαιρνα και ποσα εξτρα εξοδα μπορει να πληρωνα. Δεν μπορω ομως να μιλησω για την δουλεια τους διοτι ακουω οτι ειναι αριστοι τεχνικοι και αυτοι.
Στο ψητο τωρα...Σαν αισθηση δεν εχουν καμια διαφορα με τα μαμα σε καραφλους δρομους. Ειναι το ιδιο πραγμα! Αυτο λιγο με προβληματισε αλλα ειναι λογικο γιατι μπαινουν συνεχως τα ABS και τα φρενα δεν ανταποκρινονται σωστα. Επισις για να αποδωσουν πρεπει να ζεσταθουν καλα. Εκει που καταλαβα πραγματικα την διαφορα ηταν σε δρομους με καλο grip και γενικα σωστη ασφαλτο. Εκανα και αποτομα φρεναρισματα συνεχομενα σε χαμηλες ταχυτητες αλλα και πλακωμα απο αρκετα χιλιομετρα (160+). Παρολα αυτα, ενω ειδα διαφορες, δεν ειχα πειστει 100% για το αν αξιζε που τα εβαλα και ετσι κανονισαμε ενα κυνηγητο με κολλητο μου που εχει την καινουρια Boxster S. Πανω στην Κηφησιας ενω πηγαιναμε του σκοτομου εκατσα πισω του και κολλαγα εκει μεχρι να φρεναρει και να φρεναρω και γω. Νομιζω οτι τα μαμα σε εκεινες τις φασεις θα με ειχαν προδωσει! Τελικα το αυτοκινητο σταματουσε πολυ ευκολα και στιγμιαια σε διαφορα πολυ μικρων αποστασεων μεταξυ του Boxster και του GT. Δεν ξερω ομως πως θα συμπεριφερονταν εαν ειχαν θερμανθει παρα πολυ! Σαν συμπερασμα μπορω να πω οτι αυτη τη στιγμη ειμαι πιο ανετος στη οδηγηση και ασφαλεις με τα φρενα που εβαλα. Σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη αγορα για να πεις οτι εχεις πολυ ποιοτικα φρενα αλλα τουλαχιστον μπορεις να καταλαβεις οτι εχεις πολυ καλυτερα φρενα απο τα προηγουμενα...Ισως και με καλυτερη αναρτηση να εχουμε πιο σωστα αποτελεσματα γιατι οπως και να το κανουμε φανηκε οτι το αμαξι μου με τις μαμα αναρτησεις και αυτα τα φρεναρισματα εριχνε τη μουρη μπροστα!
Kyriakos
Kyriakos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Join date : 04/05/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Kagem Σαβ Μαρ 27, 2010 12:36 am

Πολύ βοηθητική η περιγραφή, αυτό έλειπε να πλήρωνες 1000+ ευρώ και να μην έβλεπες αποτέλεσμα. Μια ερώτηση, τώρα με το tune πως πάς σε σχεση με το boxster s του φίλου σου? Νομίζω πολλοί θα θέλαμε να μάθουμε....
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  johnnys Σαβ Μαρ 27, 2010 1:15 am

Kagem έγραψε:Πολύ βοηθητική η περιγραφή, αυτό έλειπε να πλήρωνες 1000+ ευρώ και να μην έβλεπες αποτέλεσμα. Μια ερώτηση, τώρα με το tune πως πάς σε σχεση με το boxster s του φίλου σου? Νομίζω πολλοί θα θέλαμε να μάθουμε....
Πολλά λες Αντώνη... 900 ευρώ τοποθετημένα με σωληνάκια τα πάντα όλα!
johnnys
johnnys
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Join date : 16/04/2009
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Kagem Σαβ Μαρ 27, 2010 1:33 am

johnnys έγραψε:Πολλά λες Αντώνη... 900 ευρώ τοποθετημένα με σωληνάκια τα πάντα όλα!
Ναι το ξέρω, απλά το λέω στον Κυριάκο που τα πήρε και τα έβαλε σε δικό του μάστορα με επιπλέον κόστος....
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φρενα... - Σελίδα 7 Empty Απ: Φρενα...

Δημοσίευση  Kyriakos Σαβ Μαρ 27, 2010 2:37 am

Kagem έγραψε:Πολύ βοηθητική η περιγραφή, αυτό έλειπε να πλήρωνες 1000+ ευρώ και να μην έβλεπες αποτέλεσμα. Μια ερώτηση, τώρα με το tune πως πάς σε σχεση με το boxster s του φίλου σου? Νομίζω πολλοί θα θέλαμε να μάθουμε....
Αντωνη καλα εκανες και το αναφερες γιατι εχω κανει καποια ανοιγματακια για πλακα με το φιλαρακι και το αποτελεσμα ηταν πολυ ικανοποιητικο θα ελεγα!
Το Boxster S ειναι το 2010 μοντελο με 320 hp απο οτι θυμαμαι, PDK και chrono pack. Του στοιχισε μια περιουσια, αν και προσωπικα δεν θα τα εδινα αυτα τα χρηματα γι'αυτο το αυτοκινητο και ποσο μαλλον για καινουριο! Εγω ειμαι μονο με EDS 320 hp προγραμμα και τιποτε αλλο.
Τελος παντων, ανοιξαμε τρεις φορες απο ρολαριστες 2ερες εγω και 3τες αυτος στην Κηφησιας με κατευθυνση προς Αθηνα. Τονιζω οτι εγω ημουν σε competitive mode, το Porsche με ESP, καινουρια λαστιχα και 100αρα βενζινη και οι δυο. Τα λαστιχα τα δικα μου ειναι σχετικα παλια και το αμαξι δεν παταει και ευκολα κατω σε κακο οδοστρομα. Παρολα αυτα την πρωτη φορα μεχρι τα 120 Km ημασταν μαζι αλλα κοψαμε λογο κινησης! Την δευτερη παλι με τον ιδιο τροπο μεχρι τα 140 Km ημουν περιπου μισο αμαξι μπροστα απο την αρχη αλλα και παλι μας κοψανε. Την τελευταια απλως τον κυνηγουσα αλλα μου ανοιγε την διαφορα σιγα σιγα. Πιστευω οτι σε μπαμ οπως μου λεει και ο φιλος μου τον τρωμε ή παμε μαζι, αλλα μετα απο καποια Km δεν εχει νοημα λογο κυβικων. Εννοειται οτι το Porsche ειναι σε ολα κατα πολυ ανωτερο απο το GT. Σχεδον ασυγκριτα μεταξυ τους ποιοτικα και τεχνολογικα. Ομως επειδη του το εχω δωσει να το οδηγησει μου ειπε τα καλυτερα λογια για την θεση οδηγησης και το γκαζι που εχουμε αλλα δεν αισθανοταν λεει την ασφαλεια και το κρατημα της Porsche οπως και δεν του αρεσαν τα φρενα τα μαμα. Επισης σαν ομορφια μου λεει δεν συγκρινεται ουτε με αυτοκινητα 2πλασιας αξιας και του αρεσει παρα πολυ και εκεινου. Τελειωνοντας τον ειδα τρομαγμενο οταν του εδωσα να το οδηγησει χωρις ESP!! Μου ειπε οτι ειναι πολυ παιχνιδιαρικο αυτοκινητο και θελει προσοχη στο δρομο. Εγω το Porsche το οδηγησα και ειναι πραγματικα καταπληκτικο στη συμπεριφορα του και με πολυ ωραιο ηχο, απλως εμενα δεν μου αρεσουν τα αυτοματα ουτε τα F1 κιβωτια! Προτιμω manual και παλι manual! Συζητησαμε να κανουμε καμια μερα και κανα πατημα σε Αττικη οδο απο σταση και δοκιμες με περισσοτερα km για να φανουν καποια πραγματα ποιο καθαρα. Αυτα...
Kyriakos
Kyriakos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Join date : 04/05/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης