GT Team
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

+25
nikolas.v
paf
JOHN4589
gio
drh
nickzazim
dartman1980
Beballer
vauxascoupe
C.Mos
GaTopardos
Gregory
johnnys
gratipa
paradisos
msgt
lazanton
Apostolis
Arab
MEGAS
emik
Geo GT
Kagem
Nasos
Vagos
29 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Vagos Τετ Μάης 06, 2009 6:33 pm

Πάνω κάτω όλοι φτάνουμε για αλλαγή τακακιών μήπως έχει στο μυαλό του κανένας για aftermarket όπως ferodo ή ebc brakes που σίγουρα
θα συνδοιάζουν ποιότητα - τιμή σε σχέση με τα εργοστασιακά (180-200euro)?και βέβαια είμαι σίγουρος ότι θέλουμε έστω και μία διαφορά προς το καλύτερο όλοι.
Vagos
Vagos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 645
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Nasos Τετ Μάης 06, 2009 6:49 pm

Vagos έγραψε:Πάνω κάτω όλοι φτάνουμε για αλλαγή τακακιών μήπως έχει στο μυαλό του κανένας για aftermarket όπως ferodo ή ebc brakes που σίγουρα
θα συνδοιάζουν ποιότητα - τιμή σε σχέση με τα εργοστασιακά (180-200euro)?και βέβαια είμαι σίγουρος ότι θέλουμε έστω και μία διαφορά προς το καλύτερο όλοι.

Δεν υπαρχει γιατρικο !!!!
Τα μαμα ειναι καλα σε διαρκεια ζωης αλλα ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ και χωρις αποδοτικοτητα!
Πολλοι βεβαια θα μου πουν τι καλα αφου καιγονται τα τακακια και το πενταλ μετα ειναι παντα κουτσουρο !

180 ευρω στην ΟΠΕΛ τρομερο χαρατσι!

η ΕΒC den exei bgalei apo οσο γνωριζω για εμπρος ......πιθανων να εχει βγαλει για πισω (επειδη οι δαγκανες πισω ειναι ιδιες με αλλα GM !)

Το προβλημα ειναι οτι υπερθερμενονται οι δισκοι και θα υπερθερμενονται ολοι οι δισκοι αυτης της διαστασης!
με αποτελεσμα να Ψηνουν :
1, τη δαγκανα
2, τη ζαντα
3, τα σωληνακια
4, τα υγρα των φρενων

Το γιατρικο φαινεται να ειναι η πιο φθηνη και αποδοτικη λυση: Αλλαγη συστηματος πεδησης με τερατα δισκους !
Το φρενο δεν παιζεται δουλευει τελεια ακομα και να μπει το ΑΒΣ, δεν κουραζεται ποτε ακομα και να φρεναρεις απανοτα απο τα 200, και το σημαντικοτερο δεν αλλαζεις τις ΜΑΜΑ ζαντες... ασε που γεμιζει πλεον ομορφα και η ζαντα !!

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ N10905174532389326651.th
Nasos
Nasos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Vagos Τετ Μάης 06, 2009 7:45 pm

Σίγουρα είναι το ποιο αποδοτικό αποτέλεσμα αλλά κάτι μόνο σε pads θα ήταν βοήθεια για πολλούς από εδώ.
Vagos
Vagos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 645
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Kagem Τετ Μάης 06, 2009 7:53 pm

Vagos έγραψε:Σίγουρα είναι το ποιο αποδοτικό αποτέλεσμα αλλά κάτι μόνο σε pads θα ήταν βοήθεια για πολλούς από εδώ.

Για όλους να λες, καλή η κίνηση του Νάσου και είναι κίνηση που πραγματικά αξίζει περισσότερο απο κάθε άλλη να κάνεις στο αμάξι, απλά τσούζει..................
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Nasos Τετ Μάης 06, 2009 8:14 pm

Tkagem έγραψε:
Vagos έγραψε:Σίγουρα είναι το ποιο αποδοτικό αποτέλεσμα αλλά κάτι μόνο σε pads θα ήταν βοήθεια για πολλούς από εδώ.

Για όλους να λες, καλή η κίνηση του Νάσου και είναι κίνηση που πραγματικά αξίζει περισσότερο απο κάθε άλλη να κάνεις στο αμάξι, απλά τσούζει..................

Η ζωη μου δεν τσουζει για 2000 ευρω !!!!

Απλα μπορουμε να την καταφερουμε και με λιγοτερα λεφτα για οποιον ενδιαφερεται!
Nasos
Nasos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Geo GT Τετ Μάης 06, 2009 11:22 pm

Πραγματικα κοιταζω τα φρενα του αυτοκινητου και με τσαντιζει το γεγονος αυτο,δηλαδη γιατι να βαλουνε τοσο μικρα φρενα????
Δηλαδη αν βαζανε μεγαλυτερους δισκους θα γινοτανε κατι η θα ανεβαινε το κοστος του αυτοκινητου???
Geo GT
Geo GT
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Join date : 26/04/2009
Ηλικία : 45
Τόπος : Χαιδαρι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Nasos Τετ Μάης 06, 2009 11:27 pm

Geo GT έγραψε:Πραγματικα κοιταζω τα φρενα του αυτοκινητου και με τσαντιζει το γεγονος αυτο,δηλαδη γιατι να βαλουνε τοσο μικρα φρενα????
Δηλαδη αν βαζανε μεγαλυτερους δισκους θα γινοτανε κατι η θα ανεβαινε το κοστος του αυτοκινητου???

EEE KALA TA FRENA


... mipos ... to kleidi einai kalitero ????

Ante min ta paro !!!
Nasos
Nasos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Geo GT Τετ Μάης 06, 2009 11:28 pm

Ελα ντε το Corsa εχει στιλετο και εμεις το αρχαιο κλειδι....
Και εγω παντως η πρωτη μοντα που θα κανω θα ειναι χρυσα Brembo απο 350Z...
Geo GT
Geo GT
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Join date : 26/04/2009
Ηλικία : 45
Τόπος : Χαιδαρι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Nasos Τετ Μάης 06, 2009 11:30 pm

Geo GT έγραψε:Ελα ντε το Corsa εχει στιλετο και εμεις το αρχαιο κλειδι....
Και εγω παντως η πρωτη μοντα που θα κανω θα ειναι χρυσα Brembo απο 350Z...


+ Zantes + loipa periferiaka gia na katsoun ! = 5000 xoris ta frena ! xaxaxa Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nasos
Nasos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Geo GT Τετ Μάης 06, 2009 11:31 pm

Αμα σου πω 1000 ευρω εισαι ευχαριστημενος??? Cool
Geo GT
Geo GT
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Join date : 26/04/2009
Ηλικία : 45
Τόπος : Χαιδαρι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Nasos Τετ Μάης 06, 2009 11:40 pm

Geo GT έγραψε:Αμα σου πω 1000 ευρω εισαι ευχαριστημενος??? Cool


metaxeirismena ????
iiii apo ameriki ... opou prepei na prepei na pros8eseis metaforika + ektelonismo !


iiii 1000 einai to kostos topo8etisis edo stin ellada + timi frenon
Nasos
Nasos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Geo GT Τετ Μάης 06, 2009 11:55 pm

Μεταχειρισμενα αλλα τι μεταχειρισμενα οι δαγκανα δεν παθαινει ποτε τιποτα,μια ζωη καινουργια ειναι...
Geo GT
Geo GT
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Join date : 26/04/2009
Ηλικία : 45
Τόπος : Χαιδαρι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  emik Παρ Μάης 08, 2009 8:43 pm

Πάντως τα φρένα του Νάσου πρέπει να το γονατίζουν...

Το μόνο μειονέκτημα για εμένα δεν είναι η τιμή (πιστεύω είναι φυσιολογική) αλλά το ότι είναι αρκετά πιο βαριά και αυτό το βάρος στοιχίζει σε απόδοση (μη αναρτόμενο).

Βέβαια ο Νάσος είναι πολύ γρήγορος αλλά είμαι σίγουρος ότι είναι θέμα οδγηγού.. bounce
emik
emik
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 120
Join date : 15/04/2009
Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΑΛΛΗΝΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  MEGAS Παρ Μάης 08, 2009 9:46 pm

πολυ σωστος ο Μανος...
το λεγομενο unsprung weight ειναι "εχθρος" της οδικης συμπεριφορας.
και οντως του opc ειναι περι τα 3 κιλα πιο βαρια απο τα ΟΕΜ.
MEGAS
MEGAS
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 1607
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 54

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Kagem Παρ Μάης 08, 2009 11:00 pm

Και παίζει τόσο μεγάλο ρόλο τα 3 κιλά παραπάνω?Γιατί το τεπόζιτό μας κάθε που το γεμίζουμε παίρνει ακαριαία 40+ κιλά παραπάνω ο κώλος του αυτοκινήτου....Έχει διαφορά που πάνε τα +κιλά στον τροχό?
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Arab Παρ Μάης 08, 2009 11:12 pm

Εχει διαφορά γτ είναι πάνω στον τροχό, είναι μή αναρτώμενη μάζα, κ συνεπώς είναι παίζουν μεγάλο ρόλο και στην κατευθυντικότητα και στο χειρισμό και στις επιδόσεις. όμως, το πλεονέκτημα είναι ουσιαστικό (ανούσιο π.χ. ίσως ν ήταν 19" πιο βαριές ζάντες), ειδικά στο GT π δν έχει ιδιαιέτρα φρένα. κατά τη γνώμη μου είναι η πιο ουσιαστική βελτίωση π μπορεί να κάνει κάποιοσ στο GT, δυστυχώς όμως 2Κ είναι αρκετα...ίσως μόνο με σωληνάκια υψηλής πίεσης ν υπάρχει επίσης μια βελτίωση..

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Vagos Παρ Μάης 08, 2009 11:22 pm

emik έγραψε:Πάντως τα φρένα του Νάσου πρέπει να το γονατίζουν...

Το μόνο μειονέκτημα για εμένα δεν είναι η τιμή (πιστεύω είναι φυσιολογική) αλλά το ότι είναι αρκετά πιο βαριά και αυτό το βάρος στοιχίζει σε απόδοση (μη αναρτόμενο).

Βέβαια ο Νάσος είναι πολύ γρήγορος αλλά είμαι σίγουρος ότι είναι θέμα οδγηγού.. bounce
Μάνο επείδη δεν ξέρω μου εξήγεις ακριβώς τι γίνεται με το αναρτόμενο βάρος και την μείωση της απόδοσης.
Vagos
Vagos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 645
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  MEGAS Παρ Μάης 08, 2009 11:34 pm

πολυ χοντρικα/απλοικα θα σου δωσω το εξης παραδειγμα...το ιδιο ειναι να σερνεις εσυ ενα καροτσακι που εχει πχ 10 κιλα πανω του με το να εχεις 10 κιλα δεμενα στα ποδια σου..?
καααπως ετσι φαντασου τον ρολο της μη αναρτωμενης μαζας.
MEGAS
MEGAS
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 1607
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 54

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Arab Παρ Μάης 08, 2009 11:54 pm

"""Επιπλέον καθοριστικής σημασίας είναι και η αναλογία αναρτώμενης μάζας προς μη αναρτώμενη μάζα. Όσο πιο ελαφριοί οι τροχοί ΤΟΣΟ το καλύτερο. 5 κιλά παραπάνω στην αναρτώμενη μάζα και σχεδόν δεν θα καταλάβουμε την διαφορά. 5 κιλά στους τροχούς παραπάνω και η μοτοσυκλέτα , θα κοπανάει πιο πολύ στις ανωμαλίες, θα βγαίνει πιο δύσκολα από αυτές, θα βαρύνει σαν αίσθηση γενικότερα και γενικότερα θα μειωθεί η καλή πλευρά της ανάρτησης ενώ θα αυξηθούν οι παρενέργειες παραπάνω σε βαθμό που δεν θα πιστεύουμε ότι έχουμε την ίδια μοτοσυκλέτα! Φανταστείτε ότι είσαστε ένας γονέας περίπου ακίνητος και δίπλα σας είναι το παιδάκι σας, το οποίο σας έχει γραπωθεί και κουνιέται πέρα δώθε. Όσο το παιδάκι μεγαλώνει , τόσο πιο πολύ επηρεάζει τον γονιό του και το αντίθετο., όσο μικραίνει τόσο πιο ασήμαντη γίνεται η επιροή του. """

http://www.pitstop.gr/archive/index.php/t-1416.html

γ μηχανές μιλάει, αλλά ισχυεί γενικά το ίδιο κ γ τ αυτοκίνητα.
έχει δοκιμάσει κάποιος μόνο με σωληνάκια υψηλής πίεσης?

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Vagos Σαβ Μάης 09, 2009 1:26 am

Παιδιά τώρα κατάλαβα τη παίζει thanks όλους.
Ερώτηση έστω ότι θέλω φρένα aftermarket πχ.brembo ποια θα είναι η άμεση διαφορά?βαρύτερο τιμόνι,μείωση απόδοσης ή και κάτι ακόμα' θέλω να καταλήξω δηλαδή θα ήταν λόγος να μην το έκανα? Rolling Eyes
Vagos
Vagos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 645
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Nasos Σαβ Μάης 09, 2009 4:52 am

Ειναι τραγικο κατα τη γνωμη μου να ακουω για λεπτομεριες του τυπου + 3 κιλα για τη δυναμη μας!

2ον ας οδηγησει καποιος το δικο μου οπως εχουν κανει πολλοι φιλοι και μετα να μου πει αν φευγει το τιμονι ..... και αν κοπαναει περισοοτερο απο τα αλλα ΓΤ

3ον Ολοι οσοι γραφουν μεσα σε αυτο το Θεμα ....θα ηθελα να με καλεσουν και εμενα σε AYTA TA TRACK EVENT που πανε και τους νιαζει το δευτεροπλεπτο απο το αναρτωμενο βαρος ενω παραλληλα δεν τους νοιαζει που ΧΑΝΟΥΝ σε χρονο επειδη τα μαμα φρενα περνουν φωτιες, ενω τα δικα μου οχι !

4ον Μαμα ΓΤ μουρωνε με τα μαμα τα φρενα ενω το δικο μου (και καλα με το επιπροσθετο βαρος) Εμπαινε με κολους και δεν μου μουρωνε !

και εχω και σε αλλα πολλα να κατηγορησω τα Μαμα !
και επισης να μου πειτε ποσο βαρος εχουν τα 6πιστονα πχ της Galfer kai tis BREMBO (οχι τα αλλα που ειναι κινεζικα)

Οχι επειδη βγαινει ενας Νασος και ανακοινωνει +3 περιπου επειδη ειχε τη στοιχειωδη περιεργεια αν δει τι βαρος εχουν τα μαμα φρενα !
Nasos
Nasos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Arab Σαβ Μάης 09, 2009 6:17 am

Vagos έγραψε:Παιδιά τώρα κατάλαβα τη παίζει thanks όλους.
Ερώτηση έστω ότι θέλω φρένα aftermarket πχ.brembo ποια θα είναι η άμεση διαφορά?βαρύτερο τιμόνι,μείωση απόδοσης ή και κάτι ακόμα' θέλω να καταλήξω δηλαδή θα ήταν λόγος να μην το έκανα? Rolling Eyes

το σημαντικότερο θα ήταν διαφορά στο τιμόνι (αίσθηση κ ελάααααχιστα στο handling) κ σε τίποτα ανώμαλα οδοστρώματα.
γνώμη μου? φυσικά κ να το έκανες κ άμα βρεις οικονομική κ αξιόπιστη λύση, σφύρα μου κ΄εμένα, μ ενδιαφέρει. τα φρένα του GT μας, ξέρουμε καλά ότι δεν έιναι το δυνατό του σημείο. άλλο η θεωρία (βλ. περισσότερο βάρος στη μη αναρτώμενη μάζα) κι άλλο το ουσιαστικό όφελος π προκύπτει. ούτως ή άλλως, οι διαφορές θα φαινόντουσαν ξεκάθαρα στον Σούμι, σχεδόν καθόλου όμως σ εμάς.

βρε Νάσε, τι αρπάζεσαι κ λεσ λέξεις όπως "τραγικά" κτλ?? είπαμε, πολύ καλή κίνηση έκανες με τα φρένα. η πρώτη αναβάθμιση πρέπει να είναι αυτή. είπαμε ν εξετάσουμε κ το θέμα φιλοσοφικά, love! έτσι, ν περνάει η ώρα ...

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Apostolis Σαβ Μάης 09, 2009 10:05 am

Arab έγραψε:ούτως ή άλλως, οι διαφορές θα φαινόντουσαν ξεκάθαρα στον Σούμι, σχεδόν καθόλου όμως σ εμάς.

Χωρίς να έχω τις γνώσεις των υπολοίπων θεωρώ ότι αυτό ήταν ένα από τα πιο σωστά σχόλια που έχουν γίνει στο topic! Μπορεί να χάνει ελάχιστα σε οδική συμπεριφορά (στη θεωρία, διότι στη πράξη στα χέρια "μας" αυτά δε νομίζω να φαίνονται) αλλά κερδίζει αισθητά στην Αχίλλειο πτέρνα του GT, δηλαδή στο φρενάρισμα!

PS: Make love not war! Very Happy
Apostolis
Apostolis
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 127
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  Nasos Σαβ Μάης 09, 2009 10:17 am

oxi re den arpazome ....apla 8a diavazei kanenas pou den exei asxoli8ei .... kai 8a nomizei oti 8a katastrafei to amaksi .....oti ksero go ti allo
Apla ....otan exei xreiastei na stamatiso ..... to kanei apotelsmatika se mikroteri apostasi kai exo pa8ei plaka !

Den einai tixeo oti ti dagkana mou ti foraei apo VECTRA, SAAB, LEON CUPRA, AUDI, VW, FOCUS ST, kai den exei teliomo !

kai oso gia to EXTRA varos ...den einai sti Dagkana an kai megaliteri apo ti mama .... alla sto Disko .... epeidi .... einai tragika megaliteros apo tous 298X25 pou exei to GTaki

opote ta dikaiologei ta +3 kila tou .... (ama deis ti eksaerismous exei o diskos 8a pa8eis plaka(genika milao)) opote an 8elei o opoiosdipote agorasteis ...as faei tous diskous tou kai meta vazei ena diairoumeno .... kai exei akoma pio elafria kai apotesmatika frena apo ta mama
Nasos
Nasos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Join date : 09/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ Empty Απ: ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ

Δημοσίευση  MEGAS Σαβ Μάης 09, 2009 2:54 pm

Νασσο,εσυ τραγικοποιεις το θεμα...κανεις δεν ειπε,μεταξυ αυτων και εγω οτι κακως εβαλες τα φρενα η δεν τα χρειαζεται το gt..απεναντιας και γω το ιδιο θα εκανα και ας ειναι +3 κιλα...αλλα το να λεω την αποψη μου για μια συνεπεια-side effect και να εμπλουτιζουμε το forum αυτο δεν ειναι κακο ετσι????

στο κατω κατω δημοκρατια εχουμε ρε φιλε
MEGAS
MEGAS
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 1607
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 54

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης