GT Team
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Project GT Body kit

+6
vasilis gt
johnnys
Gregory
C.Mos
gio
Kagem
10 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Project GT Body kit

Δημοσίευση  Kagem Τετ Φεβ 09, 2011 8:41 pm

Πρίν λίγο πήγαμε με τον Johnnys μια βόλτα απο τον Αρμουτάκη στο Περιστέρι να δούμε ένα gt στο οποίο εδώ και μισό χρόνο φτιάχνουν body kit, ή αλλιώς body building όπως θα δείτε στις foto καθώς είναι τούμπανο. Προς το τέλος της εβδομάδας μας είπανε πιθανόν να έχει ολοκληρωθεί και αν μπορέσει ο Johnnys θα πάει να το φωτογραφήσει ολοκληρωμένο για να δούμε το συνολικό αποτέλεσμα....
Project GT Body kit Dsc06435s.th Project GT Body kit Dsc06403w.th Project GT Body kit Dsc06404g.th Project GT Body kit Dsc06405.th Project GT Body kit Dsc06407k.th Project GT Body kit Dsc06408x.th Project GT Body kit Dsc06409x.th Project GT Body kit Dsc06411a.th Project GT Body kit Dsc06430k.th Project GT Body kit Dsc06415l.th Project GT Body kit Dsc06416j.th Project GT Body kit Dsc06419uc.th Project GT Body kit Dsc06420r.th Project GT Body kit Dsc06421w.th Project GT Body kit Dsc06424u.th Project GT Body kit Dsc06425a.th Project GT Body kit Dsc06427m.th Project GT Body kit Dsc06428y.th Project GT Body kit Dsc06434ta.th Project GT Body kit Dsc06432w.th Project GT Body kit Dsc06433l.th
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  gio Τετ Φεβ 09, 2011 8:50 pm

Πολυεστερας ειναι ??
gio
gio
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 2462
Join date : 29/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  C.Mos Τετ Φεβ 09, 2011 8:55 pm

Να και κάτι καινούργιο...επιτέλους!!!

Θα χαρώ πολύ με το αποτέλεσμα, θα κλάψω πολύ με την τιμή!

Μόνο το LSD Door Kit θα έχει 1500 (: (τόσο έχει στην Αμέρικα)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την C.Mos στις Τετ Φεβ 09, 2011 9:02 pm, 2 φορές συνολικά
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  Kagem Τετ Φεβ 09, 2011 8:58 pm

Πολυεστέρας με ανθρακόνημα μαζί, αν θυμάμαι λάθος ας με διορθώσει ο Γιάννης. Το κόστος μαζί με τα vertical doors είναι στα δέκα χιλιάδες ευρώ, το κιτ πάει δυό χιλιάρικα τα οποία μπορεί αν κάποιος δεν επιθυμεί να ανοίγουν οι πόρτες αεροπλανικά να τα γλυτώσει....
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  C.Mos Τετ Φεβ 09, 2011 9:01 pm

Αντώνη - θα είνα ενιαίο το bodykit έτσι ? Δηλαδή δεν μπορεί κάποιος να το βάλει κομμάτι κομμάτι?

Νομίζω πως έχει πολλά κοινά με το http://fc07.deviantart.net/fs13/f/2007/116/4/f/Opel_GT_by_roobi.jpg

C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  Kagem Τετ Φεβ 09, 2011 9:23 pm

Δεν μπορείς να βάλεις κάποιο κομμάτι, το αμάξι είναι φουσκωμένο τουλάχιστον 20 εκατοστά σε κάθε πλευρά, δες την πατούρα κάτω απο την πόρτα όταν σηκώνεται, αυτό με το μάτι όπως το είδα απο κοντά ήταν τουλάχιστον τα εκατοστά που προανέφερα, δεν θα ταιριάζει με το υπόλοιπο αμάξωμα όποιο κομμάτι και να προσπαθήσεις να ταιριάξεις. Κοινά σημεία έχει και με το παρακάτω, ένα mix και απο τα δύο θα έλεγα, αναμένουμε τον προφυλακτήρα ο οποίος πρέπει να είναι πολύ space....
Project GT Body kit Dreamcar
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  gio Τετ Φεβ 09, 2011 10:39 pm

Project GT Body kit Dsc06405.th

Ο προφυλακτηρας στο βαθος,που κρεμεται στον τοιχο,ειναι για το GT?
gio
gio
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 2462
Join date : 29/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  Kagem Τετ Φεβ 09, 2011 10:53 pm

Όχι, αυτά που κρέμονται στον τοίχο είναι δείγματα, τα υπόλοιπα κομμάτια του αυτοκινήτου θα είναι έτοιμα τέλος της εβδομάδας όπου και θα τοποθετηθούν. Έχεις ένα μάτι όμως, γαρίδα! Αλλά για τον Γιάννη που φαίνεται και αυτός στην foto δεν λές τπτ, lol!
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  Gregory Τετ Φεβ 09, 2011 11:51 pm

Αποψη μου... too much, three expensive και σε μερικα χρονια θα το εχει μετανιωσει.
Οι vertical doors ομως δε θα με χαλαγανε καθολου!
Gregory
Gregory
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1306
Join date : 16/06/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : Κάντζα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  gio Πεμ Φεβ 10, 2011 1:23 am

Kagem έγραψε:Όχι, αυτά που κρέμονται στον τοίχο είναι δείγματα, τα υπόλοιπα κομμάτια του αυτοκινήτου θα είναι έτοιμα τέλος της εβδομάδας όπου και θα τοποθετηθούν. Έχεις ένα μάτι όμως, γαρίδα! Αλλά για τον Γιάννη που φαίνεται και αυτός στην foto δεν λές τπτ, lol!
...τον ειδα τον Γιαννη...τι να πω?προβληματισμενος δειχνει!! scratch


gio
gio
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 2462
Join date : 29/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  johnnys Πεμ Φεβ 10, 2011 5:45 am

Όντως... 40 κιλά πήρε το αμάξι, το body kit έχει ρινίσματα ανθρακονήματος.. κάπως έτσι το είπε.
Είχα δει και ένα S2000 σε ίδια φάση περίπου, too much for me...
johnnys
johnnys
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Join date : 16/04/2009
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  vasilis gt Πεμ Φεβ 10, 2011 5:02 pm

johnnys έγραψε:Όντως... 40 κιλά πήρε το αμάξι, το body kit έχει ρινίσματα ανθρακονήματος.. κάπως έτσι το είπε.
Είχα δει και ένα S2000 σε ίδια φάση περίπου, too much for me...
το θεμα ειναι πως θα ειναι το αυτοκινητο μετα απο ενα χρονο? εχω κακη εμπειρια απο τετοιες κατασκευες!!
vasilis gt
vasilis gt
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 197
Join date : 26/12/2009
Ηλικία : 41
Τόπος : alimos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  MEGAS Πεμ Φεβ 10, 2011 5:04 pm

ΙΜΗΟ το αμαξι το βεβηλωσε ετσι οπως το εκανε...πολυ κανγκουρια !
MEGAS
MEGAS
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 1607
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 54

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  C.Mos Πεμ Φεβ 10, 2011 5:46 pm

Δεν νομίζω πως αυτά τα Project φτιάχνονται για να πουλήσουν.

Ποιος θα έδινε 10.000 για ένα bodykit?
1-2 Στην Ελλάδα?

Το φτιάχνει για να δείχνει την δουλειά του.
Συμφωνώ ότι είναι too much αλλά νομίζω πως ο λόγος είναι προβολής και διαφήμησης (σίγουρα θα το δούμε σε πολλά περιοδικά και σε εκθέσεις).
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  vasilis gt Πεμ Φεβ 10, 2011 6:08 pm

MEGAS έγραψε:ΙΜΗΟ το αμαξι το βεβηλωσε ετσι οπως το εκανε...πολυ κανγκουρια !
συμφωνω απολυτα το αυτοκινητο εχει τελειες γραμμες και ειναι πολυ δυσκολο να επεμβεις !!! το αποτελεσμα ειναι κανγκουρια!!! σε λιγο καιρο θα σκορπισει ολο και θα σιχαινεσαι να το δεις!!!
vasilis gt
vasilis gt
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 197
Join date : 26/12/2009
Ηλικία : 41
Τόπος : alimos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  gratipa Πεμ Φεβ 10, 2011 7:01 pm

OMG!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=NLZ9kaeqCt0

affraid affraid affraid affraid
gratipa
gratipa
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 632
Join date : 14/04/2009
Ηλικία : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  diogo Πεμ Φεβ 10, 2011 7:13 pm

το αμαξι σε πλατοs πρεπει να ξεπερναει τα 2 μετρα!μια χαρα ειναι,εντυπωσιακοτατο και χωριs πολλεs επεμβασειs... αν δωσεισ 10 χιλιαρικα μονο για body kit δεν πιστευω να σε πολυνοιαζει αν παρει 40 η 50 κιλα,αφου θα εχειs φροντισει το αμαξι να ειναι πανω απο 500 ps...
ασε που το gt σου θα ειναι μοναδικο...

diogo
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 370
Join date : 05/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  Kagem Πεμ Φεβ 10, 2011 7:13 pm

Όλο το έργο είναι κατ'επιθυμία του πελάτη, δέν έγινε για προβολή και διαφήμιση. Όταν είδα κάτι τρύπες στο καπό του πορτ-παγκάζ και ρώτησα τον μάστορα μου είπε πως οι τρύπες ανοίχτηκαν για να μπεί αεροτομή απο lotus esprit, και όταν τον ρώτησα γιατί τέτοια αεροτομή μου απάντησε πως αυτή ήθελε ο πελάτης, γούστα μου λέει είναι αυτά και ότι τους είπε κάνανε. Μπορεί να φαίνεται υπερβολή σε κάποιους, μπορεί σε άλλους να μην αρέσει καθόλου, αλλά ότι αρέσει στον καθένα, αυτό είναι προσωπικό γούστο. Η δουλειά που έχει γίνει στο αμάξι είναι απίστευτη....
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  gio Παρ Φεβ 11, 2011 8:54 pm

MEGAS έγραψε:ΙΜΗΟ το αμαξι το βεβηλωσε ετσι οπως το εκανε...πολυ κανγκουρια !

+ 1000

gio
gio
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 2462
Join date : 29/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  diogo Παρ Φεβ 11, 2011 9:24 pm

παντωs πιστευω οτι καλο ειναι οποιοs μπορει να κανει αλλαγεs στο μετρο του δυνατου και ωs προs το καλυτερο,ανανεωνειs και την διαθεση σου οπτικα για το gt...προσωπικα οπωs ειναι μαμα το gt πλεον δεν μου λεει σχεδον τιποτε...

diogo
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 370
Join date : 05/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  C.Mos Παρ Φεβ 11, 2011 10:50 pm

diogo έγραψε: παντωs πιστευω οτι καλο ειναι οποιοs μπορει να κανει αλλαγεs στο μετρο του δυνατου και ωs προs το καλυτερο,ανανεωνειs και την διαθεση σου οπτικα για το gt...προσωπικα οπωs ειναι μαμα το gt πλεον δεν μου λεει σχεδον τιποτε...

Εξαρτάται.

Είναι το 4ο αμάξι που έχω εντελός δικό μου.
Αυτά που είχα κάνει στα άλλα, βαριέμαι να τα ξανακάνω σε αυτό.
Εξάλλου, άλλο να φτιάχνεις ένα PUNTO και άλλο το GT. Το ένα ειναι κουβαδάκι και το βελτιώνεις να γίνει 'τούμπανο' να τραβάει βλέματα και το άλλο είναι ήδη πανέμορφο. Δεν χρειάζεται να κάνεις υπερβολές.

Εγώ προσωπικά μία στο κάθε τόσο, θέλω να κάνω κάποια αλλαγή στο αμάξι γιατί ανανεώνει τον έρωτα μου μαζί του και για να είμαι ειλικρινής είμαι υπέρ της αισθητικής παρά της μηχανικής βελτιωσης.
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  gio Σαβ Φεβ 12, 2011 2:50 am

diogo έγραψε: παντωs πιστευω οτι καλο ειναι οποιοs μπορει να κανει αλλαγεs στο μετρο του δυνατου και ωs προs το καλυτερο,ανανεωνειs και την διαθεση σου οπτικα για το gt...προσωπικα οπωs ειναι μαμα το gt πλεον δεν μου λεει σχεδον τιποτε...

Αν ειχα βαρεθει ενα αμαξι,θα προτιμουσα να το αλλαξω,παρα να το κανιβαλισω... :$$:
gio
gio
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 2462
Join date : 29/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  diogo Σαβ Φεβ 12, 2011 7:09 am

αν διαβασειs πιο προσεκτικα ,θα δειs οτι λεω στα μετρα του δυνατου και ωs προs το καλυτερο δεν γραφω πουθενα απο σπορ καμπριο να το κανειs φορτηγο.... οσοι εχουν τρελλα πραγματικα με τα αυτοκινητα και δεν τα βλεπουν μονο ωs μεσο μεταφοραs μπαινουν στο τρυπακι τησ βελτιωσηs και τηs συνεχηs ανανεωσηs...απο εκει και περα μπαινει και ο παραγονταs προσωπικο γουστο.... εγω οταν βαριεμαι(εξωτερικα παντα ,γιατι το γκαζι το βαριεμαι σχεδον αμεσωs) ενα αμαξι δεν το αλλαζω ,γιατι θα πρεπε να αλλαζω αμαξι καθε λιγουs μηνεs,αλλα το βελτιωνω σιγα σιγα για να διατηρω και το ενδιαφερον αμειωτο... τωρα πχ το gt που οντωs ειναι ομορφο δεν μπορειs να το βλεπειs με ζαντεs που δεν μπαινουν ουτε σε agila,και ειναι ιδιεs με του corolla σενταν του 2002! ουτε με το φτηνιαρικο μαμα diffuser..η τουs ψευτικουs αεραγωγουσ!...





diogo
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 370
Join date : 05/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  C.Mos Σαβ Φεβ 12, 2011 4:48 pm

diogo έγραψε:αν διαβασειs πιο προσεκτικα ,θα δειs οτι λεω στα μετρα του δυνατου και ωs προs το καλυτερο δεν γραφω πουθενα απο σπορ καμπριο να το κανειs φορτηγο.... οσοι εχουν τρελλα πραγματικα με τα αυτοκινητα και δεν τα βλεπουν μονο ωs μεσο μεταφοραs μπαινουν στο τρυπακι τησ βελτιωσηs και τηs συνεχηs ανανεωσηs...απο εκει και περα μπαινει και ο παραγονταs προσωπικο γουστο.... εγω οταν βαριεμαι(εξωτερικα παντα ,γιατι το γκαζι το βαριεμαι σχεδον αμεσωs) ενα αμαξι δεν το αλλαζω ,γιατι θα πρεπε να αλλαζω αμαξι καθε λιγουs μηνεs,αλλα το βελτιωνω σιγα σιγα για να διατηρω και το ενδιαφερον αμειωτο... τωρα πχ το gt που οντωs ειναι ομορφο δεν μπορειs να το βλεπειs με ζαντεs που δεν μπαινουν ουτε σε agila,και ειναι ιδιεs με του corolla σενταν του 2002! ουτε με το φτηνιαρικο μαμα diffuser..η τουs ψευτικουs αεραγωγουσ!...

Συμφωνώ, έτσι σκέφτομαι και γω.
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Project GT Body kit Empty Απ: Project GT Body kit

Δημοσίευση  gio Σαβ Φεβ 12, 2011 6:44 pm

diogo έγραψε:αν διαβασειs πιο προσεκτικα ,θα δειs οτι λεω στα μετρα του δυνατου και ωs προs το καλυτερο δεν γραφω πουθενα απο σπορ καμπριο να το κανειs φορτηγο.... οσοι εχουν τρελλα πραγματικα με τα αυτοκινητα και δεν τα βλεπουν μονο ωs μεσο μεταφοραs μπαινουν στο τρυπακι τησ βελτιωσηs και τηs συνεχηs ανανεωσηs...απο εκει και περα μπαινει και ο παραγονταs προσωπικο γουστο.... εγω οταν βαριεμαι(εξωτερικα παντα ,γιατι το γκαζι το βαριεμαι σχεδον αμεσωs) ενα αμαξι δεν το αλλαζω ,γιατι θα πρεπε να αλλαζω αμαξι καθε λιγουs μηνεs,αλλα το βελτιωνω σιγα σιγα για να διατηρω και το ενδιαφερον αμειωτο... τωρα πχ το gt που οντωs ειναι ομορφο δεν μπορειs να το βλεπειs με ζαντεs που δεν μπαινουν ουτε σε agila,και ειναι ιδιεs με του corolla σενταν του 2002! ουτε με το φτηνιαρικο μαμα diffuser..η τουs ψευτικουs αεραγωγουσ!...

Δεν διαφωνω με αυτη την προσεγγιση,για ηπια παρεμβαση οπως αναφερεις,
για επεμβασεις του στυλ body-kit πολυεστερες κτλ. οπως αυτο στις φωτογραφιες!!
gio
gio
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 2462
Join date : 29/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης