GT Team
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Rear diffuser..must..

+22
msgt
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
drh
MEGAS
Lia
gratipa
ace
csaris
nickzazim
iliasGT
gio
paf
lazanton
Kagem
diogo
JOHN4589
kostas_dall
C.Mos
johnnys
atanaz
Arab
nikolas.v
26 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  csaris Δευ Μάης 07, 2012 3:59 pm

Φιλε μου ειναι παρα πολυ ωραια!

Αν ειδικα μολις τα κολλησεις πας και βαψεις ολο το πισω spoiler carbon θα ειναι αψογο!
csaris
csaris
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 215
Join date : 22/11/2011
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Δευ Μάης 07, 2012 5:08 pm

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Έχω φτιάξει 4 κομματάκια και 2 καλούπια.
Θα κοιτάξω να δω ποιο κάνει την καλυτερη εφαρμογή και θα φτιάξω ένα τελικό καλούπι που πάνω σε αυτό θα φτιαχτουν τα τελικά κομμάτια.
Έπειτα μπορούν λογικά να στηριχτούν είτε με 2 μικρές βιδούλες είτε με κόλλα. Τέλος αντί για βάψιμο σκέφτομαι να το ντύσω με cabron αυτοκόλλητο ώστε να μην φαίνονται και οι ενώσεις.

Είδωμεν...
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  Kagem Δευ Μάης 07, 2012 6:08 pm

Ωραίος Σίμο, προχώρα το να το δούμε σε τελική φάση, φαίνεται πολύ καλύτερο απο μαμά!
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Παρ Μάης 11, 2012 6:32 pm

Αν και στραβά προχειρο-κολλημένα (με τενία από μέσα) - έχω φτάσει στο στάδιο που θα κρίνω αν μου αρέσουν ή όχι, γιατί το επόμενο στάδιο είναι οριστικό (δηλαδή μετράω να είναι ακριβώς τις αποστάσεις, να είναι κάθετα και ίσια και τρυπάω).

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 D3
Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 D4
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  Arab Παρ Μάης 11, 2012 6:37 pm

προχώρα τα Σίμο!

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  csaris Παρ Μάης 11, 2012 6:38 pm

Προχωωω!!!
csaris
csaris
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 215
Join date : 22/11/2011
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  ace Παρ Μάης 11, 2012 6:45 pm

πανεμορφα μπραβο!!
ace
ace
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Join date : 08/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  Kagem Παρ Μάης 11, 2012 6:47 pm

Τρύπα Σίμο!
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  gratipa Παρ Μάης 11, 2012 7:18 pm

Ξυλοκατασκευέ ο Σίμος!

κόοοοοοοοοψε!!! thumbs up
gratipa
gratipa
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 632
Join date : 14/04/2009
Ηλικία : 42

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  johnnys Παρ Μάης 11, 2012 9:33 pm

thumbs up Το θέλω!!!
johnnys
johnnys
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 2337
Join date : 16/04/2009
Ηλικία : 41

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  Lia Σαβ Μάης 12, 2012 5:48 am

Σίμο απο τι υλικο τα εφτιαξες??
Εχει φτιαξει και ο αντρας μου λιγοοο μεγαλυτερα απο πολυεστερα και σκεφτεται να τα βιδωσει να τα στοκαρει και να τα βαψει στο χρωμα του αυτοκινητου...
Αυτοκολλητο καρμπον που λες να βαλεις δεν κολλαει καλα και θα σου ξεκολλησει στο πρωτο πλυσιμο γιατι το πλαστικο ειναι σαγρε...
Μπραβο παντως ωραιο το αποτελεσμα!
Lia
Lia
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 179
Join date : 26/05/2010
Ηλικία : 49
Τόπος : βραχατι κορινθιας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Κυρ Μάης 13, 2012 2:01 am

gratipa έγραψε:Ξυλοκατασκευέ ο Σίμος!

κόοοοοοοοοψε!!! thumbs up

Βγαίνει και σε πέτρα, τούβλο, μαόνι και χάρτινο. Διαλέγεις και παίρνεις ότι προτιμάς καλύτερα!! χαχαχααχ

C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Κυρ Μάης 13, 2012 2:22 am

Lia έγραψε:Σίμο απο τι υλικο τα εφτιαξες??
Εχει φτιαξει και ο αντρας μου λιγοοο μεγαλυτερα απο πολυεστερα και σκεφτεται να τα βιδωσει να τα στοκαρει και να τα βαψει στο χρωμα του αυτοκινητου...
Αυτοκολλητο καρμπον που λες να βαλεις δεν κολλαει καλα και θα σου ξεκολλησει στο πρωτο πλυσιμο γιατι το πλαστικο ειναι σαγρε...
Μπραβο παντως ωραιο το αποτελεσμα!

Από πολυεστέρα είναι.
Αυτά που είναι στην φώτο είναι μεγάλα - τα τελικά τα έχω μικρύνει λίγο.

Τα έχω (πλέον) βιδώσει από πίσω - δεν δειχνουν να έχουν φόβο να φύγουν, αλλά θα το δω αφού οδηγήσω λίγο σε λακούβες και τα ξαναπιάσω και κάνω μερικές δοκιμές.
Το αυτοκόλλητο με φίλο θα το κολλήσω, οπότε στην χειρότερη να χάσουμε ένα δύωρο. Αν δεν πιάσει το αυτοκόλλητο, τότε πάμε για βάψιμο, αλλά θέλω να το αποφύγω.

Αυτά που έχει φτιάξει ο άντρας σου τα έχεις σε κάποια φώτο?

Ο στόχος είναι να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα μέσα στις επόμενες ημέρες και αν πετύχει το αποτέλεσμα (να δω αν πιάνει αυτοκόλλητο ή αν θέλει υποχρεωτικά βάψιμο και να δω αν αντέχει με βίδες ή θέλει και κόλλα), τότε έχω καλούπι για να πάω σε έναν που φτιάχνει Panel (πχ. αυτοί που φτιάχνουν κατασκευές ηχείων για τα αμάξια) και να του πω να μου φτιάξει μια 8άδα (4 εξτρά για να έχω και 4 για τον ace). Πιστεύω το κόστος θα είναι αστείο να μου τα φτιάξει.

Οπότε αν έχετε κάνα γνωστό που να ασχολείται με πολυεστερικές κατασκευές - να πάμε μια βόλτα να μας πει μια τιμούλα, αλλιώς θα πάω σε κάνα τυχαίο.



C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  ace Κυρ Μάης 13, 2012 2:50 am

cmo ρωτησα και ενα φιλο και μου ειπε οτι παιζει να το κανουμε και με πλεξι γκλασ πως σου ακουγεται αυτο???? απο την στιγμη που θα εχουμε το καλουπι νομιζω το φτιχνεις με οτι υλικο θες και το πλεξι βγαινει και σε μαυρο μαλλον...
ace
ace
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Join date : 08/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  Lia Κυρ Μάης 13, 2012 5:09 am

C.Mos έγραψε:
Lia έγραψε:Σίμο απο τι υλικο τα εφτιαξες??
Εχει φτιαξει και ο αντρας μου λιγοοο μεγαλυτερα απο πολυεστερα και σκεφτεται να τα βιδωσει να τα στοκαρει και να τα βαψει στο χρωμα του αυτοκινητου...
Αυτοκολλητο καρμπον που λες να βαλεις δεν κολλαει καλα και θα σου ξεκολλησει στο πρωτο πλυσιμο γιατι το πλαστικο ειναι σαγρε...
Μπραβο παντως ωραιο το αποτελεσμα!

Από πολυεστέρα είναι.
Αυτά που είναι στην φώτο είναι μεγάλα - τα τελικά τα έχω μικρύνει λίγο.

Τα έχω (πλέον) βιδώσει από πίσω - δεν δειχνουν να έχουν φόβο να φύγουν, αλλά θα το δω αφού οδηγήσω λίγο σε λακούβες και τα ξαναπιάσω και κάνω μερικές δοκιμές.
Το αυτοκόλλητο με φίλο θα το κολλήσω, οπότε στην χειρότερη να χάσουμε ένα δύωρο. Αν δεν πιάσει το αυτοκόλλητο, τότε πάμε για βάψιμο, αλλά θέλω να το αποφύγω.

Αυτά που έχει φτιάξει ο άντρας σου τα έχεις σε κάποια φώτο?

Ο στόχος είναι να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα μέσα στις επόμενες ημέρες και αν πετύχει το αποτέλεσμα (να δω αν πιάνει αυτοκόλλητο ή αν θέλει υποχρεωτικά βάψιμο και να δω αν αντέχει με βίδες ή θέλει και κόλλα), τότε έχω καλούπι για να πάω σε έναν που φτιάχνει Panel (πχ. αυτοί που φτιάχνουν κατασκευές ηχείων για τα αμάξια) και να του πω να μου φτιάξει μια 8άδα (4 εξτρά για να έχω και 4 για τον ace). Πιστεύω το κόστος θα είναι αστείο να μου τα φτιάξει.

Οπότε αν έχετε κάνα γνωστό που να ασχολείται με πολυεστερικές κατασκευές - να πάμε μια βόλτα να μας πει μια τιμούλα, αλλιώς θα πάω σε κάνα τυχαίο.



Δεν εχω καποια φωτο ουτε καποιον γνωστο που να ασχολείται με πολυεστερικές κατασκευές...
Εφτιαξε μονος του 4 ιδια τριγωνικα φτερακια απο πολυεστερα μετα τα γυαλοχαρταρισε για να τα προσαρμωσει με βιδες απο την πισω μερια του πλαστικου πανω στη σαρκα του πολυεστερα...μεσα στο καλοκαιρι πιστευω οτι θα βρει χρονο για να ασχοληθει παλι...
Οσο για την τοποθετηση που λες μπορεις να βαλεις απο 2-3 βιδες στο καθενα απο την πισω μερια και να τα κολλησεις-στοκαρεις με κολλα 2 συστατικων της 3Μ για πλαστικους προφυλαχτηρες η οποια τρυβεται και βαφεται...
Το προβλημα ειναι οτι το πλαστικο καλυμα του προφυλαχτηρα ειναι μαλακο ενω τα πολυεστερικα φτερακια ειναι σκληρα με αποτελεσμα αν καταλαθος χτυπηθουν δεξια ή αριστερα θα κανουν αμεσως ρωγμες στην ενωση με το πλαστικο...
Οσο για το αυτοκολλητο carbon δεν προκειται να σου κρατησει πολυ γιατι το πλαστικο ειναι σαγρε και θα σου ξεκολλησει στα πρωτα πλυσυματα...σκεφτομουν να το κανω κι εγω αλλα τελικα θα το βαψω...

Lia
Lia
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 179
Join date : 26/05/2010
Ηλικία : 49
Τόπος : βραχατι κορινθιας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Κυρ Μάης 13, 2012 5:18 pm

ace έγραψε:cmo ρωτησα και ενα φιλο και μου ειπε οτι παιζει να το κανουμε και με πλεξι γκλασ πως σου ακουγεται αυτο???? απο την στιγμη που θα εχουμε το καλουπι νομιζω το φτιχνεις με οτι υλικο θες και το πλεξι βγαινει και σε μαυρο μαλλον...

Ωραία, κανένα πρόβλημα!!!
Συναντίομαστε και παμε να μας πει !!!
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Κυρ Μάης 13, 2012 11:45 pm

Lia έγραψε:
C.Mos έγραψε:
Lia έγραψε:Σίμο απο τι υλικο τα εφτιαξες??
Εχει φτιαξει και ο αντρας μου λιγοοο μεγαλυτερα απο πολυεστερα και σκεφτεται να τα βιδωσει να τα στοκαρει και να τα βαψει στο χρωμα του αυτοκινητου...
Αυτοκολλητο καρμπον που λες να βαλεις δεν κολλαει καλα και θα σου ξεκολλησει στο πρωτο πλυσιμο γιατι το πλαστικο ειναι σαγρε...
Μπραβο παντως ωραιο το αποτελεσμα!

Από πολυεστέρα είναι.
Αυτά που είναι στην φώτο είναι μεγάλα - τα τελικά τα έχω μικρύνει λίγο.

Τα έχω (πλέον) βιδώσει από πίσω - δεν δειχνουν να έχουν φόβο να φύγουν, αλλά θα το δω αφού οδηγήσω λίγο σε λακούβες και τα ξαναπιάσω και κάνω μερικές δοκιμές.
Το αυτοκόλλητο με φίλο θα το κολλήσω, οπότε στην χειρότερη να χάσουμε ένα δύωρο. Αν δεν πιάσει το αυτοκόλλητο, τότε πάμε για βάψιμο, αλλά θέλω να το αποφύγω.

Αυτά που έχει φτιάξει ο άντρας σου τα έχεις σε κάποια φώτο?

Ο στόχος είναι να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα μέσα στις επόμενες ημέρες και αν πετύχει το αποτέλεσμα (να δω αν πιάνει αυτοκόλλητο ή αν θέλει υποχρεωτικά βάψιμο και να δω αν αντέχει με βίδες ή θέλει και κόλλα), τότε έχω καλούπι για να πάω σε έναν που φτιάχνει Panel (πχ. αυτοί που φτιάχνουν κατασκευές ηχείων για τα αμάξια) και να του πω να μου φτιάξει μια 8άδα (4 εξτρά για να έχω και 4 για τον ace). Πιστεύω το κόστος θα είναι αστείο να μου τα φτιάξει.

Οπότε αν έχετε κάνα γνωστό που να ασχολείται με πολυεστερικές κατασκευές - να πάμε μια βόλτα να μας πει μια τιμούλα, αλλιώς θα πάω σε κάνα τυχαίο.



Δεν εχω καποια φωτο ουτε καποιον γνωστο που να ασχολείται με πολυεστερικές κατασκευές...
Εφτιαξε μονος του 4 ιδια τριγωνικα φτερακια απο πολυεστερα μετα τα γυαλοχαρταρισε για να τα προσαρμωσει με βιδες απο την πισω μερια του πλαστικου πανω στη σαρκα του πολυεστερα...μεσα στο καλοκαιρι πιστευω οτι θα βρει χρονο για να ασχοληθει παλι...
Οσο για την τοποθετηση που λες μπορεις να βαλεις απο 2-3 βιδες στο καθενα απο την πισω μερια και να τα κολλησεις-στοκαρεις με κολλα 2 συστατικων της 3Μ για πλαστικους προφυλαχτηρες η οποια τρυβεται και βαφεται...
Το προβλημα ειναι οτι το πλαστικο καλυμα του προφυλαχτηρα ειναι μαλακο ενω τα πολυεστερικα φτερακια ειναι σκληρα με αποτελεσμα αν καταλαθος χτυπηθουν δεξια ή αριστερα θα κανουν αμεσως ρωγμες στην ενωση με το πλαστικο...
Οσο για το αυτοκολλητο carbon δεν προκειται να σου κρατησει πολυ γιατι το πλαστικο ειναι σαγρε και θα σου ξεκολλησει στα πρωτα πλυσυματα...σκεφτομουν να το κανω κι εγω αλλα τελικα θα το βαψω...


Δεν έχεις άδικο. Αυτό σημαίνει ότι αν στοκάρεις με σκοπό να μην έχει χαραμάδες (δηλαδή να μην φαίνεται πρόσθετο το κομμάτι) τότε με τις πρώτες αντιστάσεις που θα βρεις δεξιά/αριστερά θα σπάσει ο στόκος και θα δεις ράγισμα. Για το λόγο αυτό εγώ δεν θέλω να στοκάρω και να βάψω. Αν αποφασίσω να στοκάρω/βάψω τότε σίγουρα θα βάλω και κόλλα (και όχι μόνο βίδες) ώστε να πιάσει πιο γερά.

Όμως, μπορείς να βάλεις κόλλα σιλικόνη η οποία δέχετε ταλαντώσεις και δεν θα δεις ποτέ 'κρακ'. Αν δεν πιάσει το αυτοκόλλητο εγώ αυτή τη λύση θα κάνω.
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Τρι Μάης 15, 2012 4:14 am

Μια μικρή ενημέρωση:

Δεν ντύνεται ολόκληρο σαν ενιαίο.
Δηλαδή ντύνεται με αυτοκόλλητο - αλλά το κάθε κομματάκι ξεχωριστά και όχι όλο το πίσω.

Άρα αν ντυθεί θα φαίνεται ξεχωριστό κομμάτι.

Από την άλλη αν στοκαριστεί και κουνηθεί - πάλι θα φαίνεται 'σπασμένος' ο στόκος και θα φαίνεται ξεχωριστό κομμάτι.

Οπότε δεν έχουμε πολλές επιλογές.
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  atanaz Τρι Μάης 15, 2012 2:19 pm

C.Mos έγραψε:Μια μικρή ενημέρωση:

Δεν ντύνεται ολόκληρο σαν ενιαίο.
Δηλαδή ντύνεται με αυτοκόλλητο - αλλά το κάθε κομματάκι ξεχωριστά και όχι όλο το πίσω.

Άρα αν ντυθεί θα φαίνεται ξεχωριστό κομμάτι.

Από την άλλη αν στοκαριστεί και κουνηθεί - πάλι θα φαίνεται 'σπασμένος' ο στόκος και θα φαίνεται ξεχωριστό κομμάτι.

Οπότε δεν έχουμε πολλές επιλογές.

υπαρχουν κολλες φανοποιειας οι οποιες τα "ενωνουν" τα δυο πλαστικα και τα κανουν ενιαια...
ειμαι υπερ του να το κανεις μονος σου αρκει να ξερεις για να μην βγει το αποτελεσμα κακό Very Happy
atanaz
atanaz
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 399
Join date : 15/04/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : St. Friday

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  Kagem Τρι Μάης 15, 2012 7:33 pm

Μπορείτε να βάλετε και σιλικόνη, υπάρχουν διάφορα είδη, απο καθαρή, συνθετική, για κάθε χρήση και δεν θα ραγίσει γιατί είναι ελαστική, απλά δεν φάβεται εύκολα. Την καλύτερη δουλειά έκανες Σίμο, εύκολη και με ωραίο αποτέλεσμα γιατί πρίν κάτι μήνες ξεκίνησα να φτιάξω diffuser απο πολυεστέρα και μου βγήκε ο πάτος κυριολεκτικά, ενώ φαινόταν εύκολο. Παρ'όλα αυτά έβγαλα καλούπι απο το μαμά και τώρα που ζέστανε ο καιρός αν βρώ χρόνο θα ξεκινήσω να το μορφοποιώ να το κάνω όπως το έχω φανταστεί, και μετά να καταφέρω να βγάλω κομμάτι, σαν όνειρο μου φαίνεται προς στιγμήν. Μερικές foto....
Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Dsc07325uk.th Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Dsc07327xp.th Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Dsc07329z.th Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Dsc07328c.th
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Τρι Μάης 15, 2012 7:38 pm

Ρε συ - έχεις τέτοιο ταλέντο και μας το έκρυβες???!!!
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  Kagem Τρι Μάης 15, 2012 7:52 pm

Υπομονή θέλει, με πολυεστέρα μπορείς να κάνεις τα πάντα, απλά χρειάζεται σωστή εξωτερική θερμοκρασία, 2-3 άτομα απο πάνω και εγώ ήμουν μόνος γι'αυτό ζορίστηκα, μάσκα οπωσδήποτε που φιλτράρει το οξυγόνο γιατί είναι άκρως ανθυγιεινός ο πολυεστέρας και μυρίζει πολύ έντονα, μαστουρώνει όλη η γειτονιά, τα απαραίτητα εργαλεία πινέλα κ.τ.λ. και αρκετό διαθέσιμο χρόνο. Ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρω να το ολοκληρώσω....
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Δευ Μάης 21, 2012 5:14 pm

Λοιπόν - δοκιμάσαμε να κολλήσουμε αυτοκόλλητο carbon - αλλά μετά από 2 ημέρες ξεκόλλησε σε αρκετά σημεία. Οπότε το αυτοκόλλητο δεν παίζει (όπως πολύ σωστά είχε πει η Λία).

Οπότε η λύση είναι μία, βίδες + σιλικόνη 2 στοιχείων ώστε και να έχει ανθεκτικότητα στα κρακ και να φαίνεται ενιαίο το κομμάτι και ολικό βάψιμο το κομμάτι του diffuser.
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  atanaz Δευ Μάης 21, 2012 5:44 pm

C.Mos έγραψε:Λοιπόν - δοκιμάσαμε να κολλήσουμε αυτοκόλλητο carbon - αλλά μετά από 2 ημέρες ξεκόλλησε σε αρκετά σημεία. Οπότε το αυτοκόλλητο δεν παίζει (όπως πολύ σωστά είχε πει η Λία).

Οπότε η λύση είναι μία, βίδες + σιλικόνη 2 στοιχείων ώστε και να έχει ανθεκτικότητα στα κρακ και να φαίνεται ενιαίο το κομμάτι και ολικό βάψιμο το κομμάτι του diffuser.

καντο look-carbon... εχω να σου συστησω αν θες !!
atanaz
atanaz
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 399
Join date : 15/04/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : St. Friday

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Rear diffuser..must..

Δημοσίευση  C.Mos Σαβ Ιουν 30, 2012 12:46 am

Τελικό αποτέλεσμα. Βέβαια επειδή είμαι ερασιτέχνης και βαριόμουνα να περιμένω - το βάψιμο το έκανα μόνος μου και ακόμη χειρότερα έκανα μόνος μου τα στοκαρίσματα με αποτέλεσμα από κοντά να φαίνονται οι στόκοι γιατί βαρέθηκα να τα ξύσω!!! Κάποια στιγμή θα το πάω σε έναν να μου το στοκάρει και να το βάψει - αλλά δεν μου είναι πρώτη προταιρεότητα τώρα.

Rear diffuser..must.. - Σελίδα 4 D5

ΥΓ. Φάνη σου έχω έτοιμα και τα δικά σου (:
C.Mos
C.Mos
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 953
Join date : 29/07/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Νέα Ελβετία - Βύρωνας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης