GT Team
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PLEASE HELP

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

PLEASE HELP Empty PLEASE HELP

Δημοσίευση  spiros Δευ Ιαν 18, 2010 5:46 am

Κατ΄αρχην καλησπερα σε οσα παιδια χρησιμοποιουν το forum λεγομαι Σπυροs και εχω το gt περιπου εναμιση χρονο.εχω επισκευτει αρκετες φορες το forum σαν επισκεπτεις και οφειλω να πω οτι εχετε κανει τρομερη δουλεια.Εχω ενα προβληματακι δεν ξερω αν το γραφω στο σωστο σημειο του forum για να μπορεσει καποιος να μου απαντησει αλλα τεσπα,εκανα το τρομερο λαθος και εβαλα TURBOTIMER(DAEMON) στο αμαξι, ενω πιστευα οτι ολα πηγαιναν καλα μολις μου το μονταρισε πανω με ειδικη εφαρμογη πολιεστερικη κτλπ ειχε καποιο σημαντικο προβλημα στα καλωδια.Με τα πολλα πολλα μου εξηγησαν οτι το προβλημα ειναι επειδη το αυτοκινιτο ειναι του 2008 δηλαδη 3ηs γενιας ειναι αδυνατον να γινει η συνδεση και να δουλεψει το οργανο.Αυτος μου ειπε οτι εχει τοποθετησει το οργανο σε αμαξι 2007 χωρις κανενα προβλημα.Αν εχει κανενας οποιαδηποτε πληροφορια επι του θεματος παρακαλω να βοηθησει εστω και η παραμικρη λεπτομερια ειναι σημαντικη,(τσαμπα τα 350 euro)Μαγκες.
spiros
spiros

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Join date : 11/05/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PLEASE HELP Empty Απ: PLEASE HELP

Δημοσίευση  Beballer Δευ Ιαν 18, 2010 6:16 am

Φίλε μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά απλά θα πω πως και εγώ προσπάθησα να βάλω turbotimer και είχα το εξής πρόβλημα: Έκλεινα τον κινητήρα από τη μίζα και το turbotimer τον κρατούσε ανοιχτό όπως πρέπει να κάνει. Όμως αφού περνούσαν 10 δευτερόλεπτα ο κινητήρας έκλεινε αν και είχα προγραμματίσει το turbotimer να τον κλείσει στα 3 λεπτά μετά το κλείσιμο από τη μίζα! Έγιναν πολλές προσπάθειες αλλά αποτέλεσμα δεν βρέθηκε δυστυχώς. Η αιτιολογία που μου είπαν είναι πως ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου επεμβαίνει και απενεργοποιεί τον κινητήρα για λόγους ασφαλείας μιας και η μίζα δεν βρίσκεται στη θέση ON. Να συμπληρώσω πως το αμάξι μου είναι του 08 και ότι δοκίμασα 2-3 διαφορετικές μάρκες turbotimer (όλες επώνυμες) με ίδια αποτελέσματα...

Beballer
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 492
Join date : 17/04/2009
Ηλικία : 35
Τόπος : Νέα Μάκρη Αττικής και Πάτρα!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PLEASE HELP Empty Απ: PLEASE HELP

Δημοσίευση  spiros Τρι Ιαν 19, 2010 3:53 am

καταλαβα δηλαδη τσαμπα καιει λαμπα,ευτυχως ειναι και μπαρομετρο και δεν μου ειναι αχρηστο το οργανο.Παντος θα το ψαξω μεσω opel και απο γερμανια και αν βρω λυση θα το δημοσιευσω μηπως και βοηθηθει και κανενας αλλος που θελει να βαλει.Ευχαριστω παντος για την απαντηση
spiros
spiros

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Join date : 11/05/2009
Ηλικία : 37
Τόπος : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PLEASE HELP Empty Απ: PLEASE HELP

Δημοσίευση  Arab Τρι Ιαν 19, 2010 6:34 am

κάπου προς το καλοκαίρι είχε ξαναγίνει η συζήτηση γ turbo timer, δν μπορώ να βρω το link.
πάντως με τις πληροφορίες σας ότι κάτι δν πάει καλά με τα turbo timer κ τ GT μας, βοηθήσατε πολύ κόσμο που σκεφτόταν να βάλει (ανάμεσά τους κ εγώ).
ίσως σε αμερικάνικα φόρουμ να βρείτε τη λύση στο πρόβλημά σας, θα το ψάξω κ εγώ μπας κ βρω τιποτα.

thx για τις πληροφορίες παιδιά

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

PLEASE HELP Empty Απ: PLEASE HELP

Δημοσίευση  Gregory Τρι Ιαν 19, 2010 10:39 am

Φιλοι μου το timer ειναι πραγματικα must για εναν turbo κινητηρα αλλα δυστυχως τα καλυτερα ειναι για ιαπωνικους κινητηρες και σε μερικους ευρωπαικους τυχαινει να δουλευουν σωστα. Φιλος μου μηχανικος μου ειπε πως δεν υπαρχει timer για gt ΠΟΥΘΕΝΑ...
Gregory
Gregory
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1306
Join date : 16/06/2009
Ηλικία : 36
Τόπος : Κάντζα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης