GT Team
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Calendar DRIFTERS by Arab

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Calendar DRIFTERS by Arab Empty Calendar DRIFTERS by Arab

Δημοσίευση  Arab Παρ Σεπ 10, 2010 7:01 pm

Καλησπέρα, να ξεκαθαρίσω εξ αρχής, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, ότι πρόκειται για ένα project δικό μου το οποίο αποσκοπεί στο να κάνω κάτι π μου αρέσει, και ταυτόχρονα να το πουλήσω στον εκάστοτε ενδιαφερόμενο, έχοντας προσωπικό-οικονομικό κέρδος.

το προιόν-υπηρεσία περιλαμβάνει:

-φωτογράφηση 1-1.5 ώρα -κατά προτίμηση στο Σέσι- (ή σε κάποιον άλλο ΜΗ δημόσιο δρόμο εντός λεκανοπεδίου) με πρωταγωνιστή το αυτοκίνητο κ οδηγό τον ιδιοκτήτη του, ενώ ντριφτάρει.

-έπειτα επιλέγουμε με τον εκάστοτε φωτογραφιζόμενο 13 φώτος. οι 12 θα χρησιμοποιηθούν για να φτιάξω ένα (1) έντυπο ημερολόγιο του 2011, διαστάσεων Α3+ (περίπου 48Χ33 εκατοστά, κάτι μεγαλύτερο από μια 19'' οθόνη δλδ). η 13η φώτο θα χρησιμοποιηθεί για το εξώφυλλο του ημερολογίου το οποίο θα φέρει τον τίτλο 2011 DRIFTERS by Arab κ αν θέλει ο ενδιαφερόμενος, το όνομά του-ψευδώνυμό του

-το ημερολόγιο θα τυπωθεί σε φωτογραφικό χαρτί μεγέθους Α3+, με οπισθόφυλλο χαρτονάκι και σπιράλ γ κρέμασμα στον τοίχο. παράδoση, περίπου 7-10 μέρες μετά την φωτογράφηση


-τιμή γ την φωτογράφηση και γ το τύπωμα του ημερολογίου €70. αν κάποιος θέλει σε ηλεκτρονική μορφή όλες τις δικές του φώτος π τραβήχτηκαν, είναι επιπλέον €10. τέλος, αν κάποιος θέλει όχι 1, αλλά 2 ημερολόγια, το δεύτερο ημερολόγιο είναι επιπλέον €30.

είναι ξεκάθαρο πώς η φωτογράφηση και το ημερολόγιο είναι custom, δλδ η κάθε δουλειά θα είναι τελείως εξατομικευμένη. επίσης είναι ξεκάθαρο πως είμαι ερασιτέχνης χομπίστας κ όχι επαγγελματίας, αλλά θα προσπαθήσω γ ένα άριστο αποτέλεσμα, γτ μ αρέσει.

παρακάτω ένα δείγμα-παράδειγμα του ημερολογίου, με δύο διαφορετικά layout του ημερολογίου-επιλογή σύμφωνα με το γούστο του καθενός.
Thx to models Apostolis κ φίλος του Τόνυ.

αν δεν σας ενδιαφέρει εσάς κ ενδιαφέρει κάποιον φίλο σας με πισωκούνα, μπορείτε να του το πείτε.
για οτιδήποτε μου στέλνετε pm.

https://2img.net/r/ihimizer/i/new1w.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/new2se.jpg/


FAQ
Ερ. Μπορώ να το κάνω μόνος μου για να μην πληρώσω εσένα ή κάποιον άλλον?
Απ. Φυσικά, θα χρειαστείς έναν φίλο σου, να τραβήξει τις φώτος π θες με μια καλή κάμερα (κατά προτίμηση DSLR κ ανάλυση πάνω άπό 8ΜΡ) μετά να περάσεις μέσω PC ένα ημερολόγιο γ το 2011 κ ν το δώσεις όλο μαζί γ τύπωμα σε οποιοδήποτε γραφείο ψηφιακών εκτυπώσεων το οποίο δέχεται να τυπώνει μεμονομένες δουλειές κι όχι ν έχει minimum ποσότητα π.χ. 50 τμχ.

Ερ. Γιατί να το κάνω?
Απ. Αν δεν το κάνεις γτ σ αρέσει ν βλέπεις το αυτοκίνητό σου όταν ψάχνεις τι μέρα είναι, μπορείς ν το κάνεις γ ν δείχνεις σε 30-40 χρόνια στα εγγόνια σου μπροστά από το 3D ψηφιακό τζάκι, πώς γλεντούσες την πισωκούνα σου τότε...

Ερ. αν δεν μείνω ικανοποιημένος τι γίνεται?
Απ. Μαζί διαλέγουμε τις φώτος, αμέσως μετά την φωτογράφηση. το τύπωμα εγγυώμαι ότι θα είναι σωστό. αν παρ όλ αυτά κάποιος δεν μείνει ικανοποιημένος, δεν δίνει τα λεφτά (δίνονται με την παράδοση του ημερολογίου) κ δεν παίρνει το ημερολόγιο (κ εγώ φεσώνομαι την αξία του τυπώματος κ την δουλειά μου).

τέλος, αν κάποιος προσβάλλεται από το ποστάρισμα αυτό, μπορεί ν μ το πει ευθέως ή με pm κ ν το κατεβάσω αμέσως.

Thx

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Calendar DRIFTERS by Arab Empty Απ: Calendar DRIFTERS by Arab

Δημοσίευση  Kagem Παρ Σεπ 10, 2010 7:42 pm

Ok, i'm first! Τα λέμε τηλεφωνικώς για ραντεβού! Αν θέλουν κι άλλοι μπορούμε να πάμε sesi μαζί να βγάλουμε και καμμιά ομαδική να έχει το ημερολόγιο, μη βλέπω μόνο την φάτσα μου....
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Calendar DRIFTERS by Arab Empty Απ: Calendar DRIFTERS by Arab

Δημοσίευση  AXELOS Παρ Σεπ 10, 2010 7:48 pm

Εμένα μου αρέσει που είσαι άνθρωπος που την ψάχνεις γενικώς και σου αρέσει να δημιουργείς.

Σαν ιδέα την βρίσκω πολύ καλή. !!!

Και βέβαια να μην το κατεβάσεις το Post!!!!!!!

AXELOS
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 443
Join date : 28/09/2009
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Calendar DRIFTERS by Arab Empty Απ: Calendar DRIFTERS by Arab

Δημοσίευση  Arab Παρ Σεπ 10, 2010 7:59 pm

thx παίδες!!
Τόνυ, μιλαμε!! το ημερολόγιο θα είναι προσωπικό κ δεν θα έχει την φάτσα σου, αλλά τη χιονάτη σου!!! thumbs up

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Calendar DRIFTERS by Arab Empty Απ: Calendar DRIFTERS by Arab

Δημοσίευση  Kagem Παρ Σεπ 10, 2010 11:43 pm

Ναι ρε αλλά να μην είναι όλες οι σελίδες μόνο το δικό μου, να είναι και τα δικά σας μέσα να μας χαζεύω όλους μαζί, τι παρέα είμαστε....
Kagem
Kagem
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3797
Join date : 13/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Calendar DRIFTERS by Arab Empty Απ: Calendar DRIFTERS by Arab

Δημοσίευση  gio Σαβ Σεπ 11, 2010 12:02 am

Τιμολογιακι θα κοψουμε...??? :-() :-() 00000-) ή θα το φαει το ''μαυρο'' σκοτος?? &&&** &&&**

gio
gio
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 2462
Join date : 29/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Calendar DRIFTERS by Arab Empty Απ: Calendar DRIFTERS by Arab

Δημοσίευση  Arab Δευ Σεπ 13, 2010 7:24 pm

μαύρο, κατράμι...+23% δεν λέει...

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης