GT Team
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

+8
iliasGT
Leoniums
paf
diogo
atanaz
AXELOS
Arab
basilisgt2
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Leoniums Παρ Απρ 16, 2010 9:56 pm

Ποια ειναι τα 3 τεμ? Μασκα spoiler και? scratch
690 vs 750 vs 900 με αυτοκολλητα? Δεν φτανει δλδ που τους κανεις διαφημιση του πληρωνεις κι ολας?
Leoniums
Leoniums
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 380
Join date : 29/09/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Arab Παρ Απρ 16, 2010 10:02 pm

Οκ, ας μην κολλήσουεμ στα αυτοκόλλητα κ τις διαφημίσεις.
ο Βασίλης έκανε τα κονέ του κ είπε 690 μάσκα κ σπόιλερ και άλλα 110 αν κατάλαβα καλά γ βάψιμο όλα κ τοποθέτηση απ τον Bill.

ας δουμε ποιοι είμαστε μέσα (αλλιώς με βλέπω μόνο μου), μιας κ φαίνεται ν είναι η καλύτερη τιμή

1. Arab

Arab
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 3695
Join date : 13/04/2009
Ηλικία : 43

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Johny26 Παρ Απρ 16, 2010 10:04 pm

παιδια οπως ειπα και στο τοπικ που ανοιξα για την irmscher εχουμε τρελαθει... οι τιμες ειναι τραγικες... εκατονταδες ευρω για λιγο πολυεστερα??? και απο τα 690 της προσφορας που βρηκε ο Βασιλης (και καλα εκανε το παιδι που μας βοηθαει, και τον ευχαριστουμε και για τον κοπο του και για την πληροφορηση και πολυ ομορφα ηταν που τα ειδαμε και απο κοντα) μεχρι τα 900 που εχουν αυτοι προσφορα στο μαγαζι τους τι ειναι?? 210 ευρω για τα αυτοκολλητα??? θα παω στον μαστρο-μητσο στα ταμπουρια να μου φτιαξει απο πολυεστερα κανα διαστημοπλοιο... Razz
Johny26
Johny26
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1813
Join date : 14/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Johny26 Παρ Απρ 16, 2010 10:22 pm

ρε συ Νικο δεν λεω οτι δεν ειναι ποιοτικα... και σε ενα μαστορα καλο μπορεις να κανεις ποιοτικη δουλεια... οπως ειπες και εσυ πληρωνεις πιο πολυ το ονομα.. εφτα κατοσταρικα για μασκα σποιλερ?? θα προτιμουσα να βαλω ic... μιλαω παντα οπως το βλεπω το θεμα εγω προσωπικα... απλα αναστατωθηκα απο τις τιμες που ακουω γιατι οσο ποιοτητα και αν αγοραζεις... στο τελος πιο πολυ φιρμα και αερα κοπανιστο πληρωνεις... τελος παντων εγω τετοιες τιμες για εμφανισιακους λογους δεν τις πλησιαζω... καποιος αλλος που εχει την τρελα και το γουσταρει πολυ ας το κανει και δεν κρινω κανεναν, ο καθενας εχει τα λεφτα του και τα διαθετει οπου και οπως αυτος θελει... αυτα απο μενα.. σας αφηνω να συνεχισετε την κουβεντα του τοπικ...
Johny26
Johny26
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1813
Join date : 14/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  AXELOS Παρ Απρ 16, 2010 10:34 pm

[quote="AXELOS"]
diogo έγραψε:για αυτα θα προκειται

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Koblenz2009akorn035

Αυτά ,πορούμε να μάθουμε πόσο έχουν?? και από που είναι??Μάρκα??

AXELOS
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 443
Join date : 28/09/2009
Ηλικία : 40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  basilisgt2 Παρ Απρ 16, 2010 11:08 pm

Johny26 έγραψε:ρε συ Νικο δεν λεω οτι δεν ειναι ποιοτικα... και σε ενα μαστορα καλο μπορεις να κανεις ποιοτικη δουλεια... οπως ειπες και εσυ πληρωνεις πιο πολυ το ονομα.. εφτα κατοσταρικα για μασκα σποιλερ?? θα προτιμουσα να βαλω ic... μιλαω παντα οπως το βλεπω το θεμα εγω προσωπικα... απλα αναστατωθηκα απο τις τιμες που ακουω γιατι οσο ποιοτητα και αν αγοραζεις... στο τελος πιο πολυ φιρμα και αερα κοπανιστο πληρωνεις... τελος παντων εγω τετοιες τιμες για εμφανισιακους λογους δεν τις πλησιαζω... καποιος αλλος που εχει την τρελα και το γουσταρει πολυ ας το κανει και δεν κρινω κανεναν, ο καθενας εχει τα λεφτα του και τα διαθετει οπου και οπως αυτος θελει... αυτα απο μενα.. σας αφηνω να συνεχισετε την κουβεντα του τοπικ...
καλησπερα σε ολουσ απο πρωσοπικη εμπειρια 4 αλλων αυτοκινητων δεν υπαρχει μαστωρασ που να σου κανει τοσο καλη δουλεια ωπος ο καθε οικος οσο για να παραγγηλεις κατι πχ απο την steinmetz της γερμανιας απευθειας δεν πεζει διοτι σε παραπεμπουν στον αντιπροσοπο τησ χωρας σου αν υπαρχει αυτο μου ειχαν πει εμενα γιατι σιγουρα θα τα επερνα πιο φθηνα .... τωρα γνωμη μου ειναι το να εχεις ενα αμαξι 350 αλογα και να ειναι στην εμφανιση τελειος μαμα δεν παει....???

basilisgt2
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Join date : 08/04/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : PERISTERI

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  atanaz Σαβ Απρ 17, 2010 12:20 am

Johny26 έγραψε:παιδια οπως ειπα και στο τοπικ που ανοιξα για την irmscher εχουμε τρελαθει... οι τιμες ειναι τραγικες... εκατονταδες ευρω για λιγο πολυεστερα??? και απο τα 690 της προσφορας που βρηκε ο Βασιλης (και καλα εκανε το παιδι που μας βοηθαει, και τον ευχαριστουμε και για τον κοπο του και για την πληροφορηση και πολυ ομορφα ηταν που τα ειδαμε και απο κοντα) μεχρι τα 900 που εχουν αυτοι προσφορα στο μαγαζι τους τι ειναι?? 210 ευρω για τα αυτοκολλητα??? θα παω στον μαστρο-μητσο στα ταμπουρια να μου φτιαξει απο πολυεστερα κανα διαστημοπλοιο... Razz

δεν ειναι σωστο ακριβως αυτο που λες.. δεν μιλησε κανεις για 210 ευρω τα αυτοκολλητα.. ειπα και παραπανω οτι η μασκα ξεχωριστα 350... αν πας ενα μηνα μετα και παρεις το σποιλερ θα σκασεις 595... αρα συνολο 945!!
σου λεει ομως αν τα παρεις ολα μαζι (ειναι μια προσφορα της steinmetz) μαζι με το αυτοκολλητο 900. σε συνφερει αν θες να τα "σκασεις". παντως προσωπικη μου εμπειρια επειδη τον εχω καλεσει και εχω αγορασει για το προηγουμενο αυτοκινητο μου ο τυπος καθε εβδομαδα σου λεει διαφορετικη τιμη.. παραπανω καποιος ειπε για 300 ευρω η μασκα και οχι 350. τα σποιλερ που πηρα εγω ειχαν 300 μου τα αφηνε 265 και μεσω γνωστου τα πηρα 230.. αντε βγαλε ακρη..
atanaz
atanaz
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 399
Join date : 15/04/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : St. Friday

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  atanaz Σαβ Απρ 17, 2010 12:24 am

basilisgt2 έγραψε:καλησπερα σε ολουσ απο πρωσοπικη εμπειρια 4 αλλων αυτοκινητων δεν υπαρχει μαστωρασ που να σου κανει τοσο καλη δουλεια ωπος ο καθε οικος οσο για να παραγγηλεις κατι πχ απο την steinmetz της γερμανιας απευθειας δεν πεζει διοτι σε παραπεμπουν στον αντιπροσοπο τησ χωρας σου αν υπαρχει αυτο μου ειχαν πει εμενα γιατι σιγουρα θα τα επερνα πιο φθηνα .... τωρα γνωμη μου ειναι το να εχεις ενα αμαξι 350 αλογα και να ειναι στην εμφανιση τελειος μαμα δεν παει....???

θα συμφωνησω σε ολα !! ειχα βαλει και εγω πολυεστερικο σποιλερ μπροστα σε αυτοκινητο και πισω επωνυμο... καμια σχεση σε ποιοτητα. μονο κ μονο να το δεις πριν το βαψεις θα καταλαβεις.. αν βρει καπου ο πολυεστερας κατα ενα μεγαλο ποσοστο θα σπασει!
atanaz
atanaz
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 399
Join date : 15/04/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : St. Friday

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  diogo Σαβ Απρ 17, 2010 12:40 am

παντωs και τα δυο σποιλερ και του Steinmetz και του Irmscher φαινονται σαν ξενα σωματα πανω στο αμαξι μου θυμιζουν λιγο mad max. αυτη τηs Koenigseder ειναι ισωs η πιο καλοφιαγμενη και η πιο μαζεμενη σε διαστασειs

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Opelgtkonigseder1km

diogo
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 370
Join date : 05/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Johny26 Σαβ Απρ 17, 2010 1:12 am

atanaz έγραψε:δεν ειναι σωστο ακριβως αυτο που λες.. δεν μιλησε κανεις για 210 ευρω τα αυτοκολλητα.. ειπα και παραπανω οτι η μασκα ξεχωριστα 350... αν πας ενα μηνα μετα και παρεις το σποιλερ θα σκασεις 595... αρα συνολο 945!!
σου λεει ομως αν τα παρεις ολα μαζι (ειναι μια προσφορα της steinmetz) μαζι με το αυτοκολλητο 900. σε συνφερει αν θες να τα "σκασεις". παντως προσωπικη μου εμπειρια επειδη τον εχω καλεσει και εχω αγορασει για το προηγουμενο αυτοκινητο μου ο τυπος καθε εβδομαδα σου λεει διαφορετικη τιμη.. παραπανω καποιος ειπε για 300 ευρω η μασκα και οχι 350. τα σποιλερ που πηρα εγω ειχαν 300 μου τα αφηνε 265 και μεσω γνωστου τα πηρα 230.. αντε βγαλε ακρη..

αυτο ακριβως λεω κι εγω... μπορει σαν ποιοτητα να ναι τελεια! δεν αμφιβαλω... Αλλα το θεμα ειναι οτι ανοιγουν το στομα τους και δεν ξερουν τι λενε...οπως ειπες και εσυ οι τιμες τη μια ειναι ετσι την αλλη αλλιως... ε αυτο δεν ειναι θεμα ποιοτητας, αλλα κοροιδια απο τους οικους αυτους. θα μου πεις και συ τι αλλο να κανεις οταν εχεις ολες κι ολες δυο επιλογες?? σ αυτο δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι.. αφου μπηκαμε στο χωρο θα χωρεψουμε... απλα μου την δινει η κοροιδια τους... φιλικα παντα και κουβεντα να γινεται... Very Happy
Johny26
Johny26
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1813
Join date : 14/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  lazanton Σαβ Απρ 17, 2010 1:35 am

NikK έγραψε:
basilisgt2 έγραψε:
Johny26 έγραψε:ρε συ Νικο δεν λεω οτι δεν ειναι ποιοτικα... και σε ενα μαστορα καλο μπορεις να κανεις ποιοτικη δουλεια... οπως ειπες και εσυ πληρωνεις πιο πολυ το ονομα.. εφτα κατοσταρικα για μασκα σποιλερ?? θα προτιμουσα να βαλω ic... μιλαω παντα οπως το βλεπω το θεμα εγω προσωπικα... απλα αναστατωθηκα απο τις τιμες που ακουω γιατι οσο ποιοτητα και αν αγοραζεις... στο τελος πιο πολυ φιρμα και αερα κοπανιστο πληρωνεις... τελος παντων εγω τετοιες τιμες για εμφανισιακους λογους δεν τις πλησιαζω... καποιος αλλος που εχει την τρελα και το γουσταρει πολυ ας το κανει και δεν κρινω κανεναν, ο καθενας εχει τα λεφτα του και τα διαθετει οπου και οπως αυτος θελει... αυτα απο μενα.. σας αφηνω να συνεχισετε την κουβεντα του τοπικ...
καλησπερα σε ολουσ απο πρωσοπικη εμπειρια 4 αλλων αυτοκινητων δεν υπαρχει μαστωρασ που να σου κανει τοσο καλη δουλεια ωπος ο καθε οικος οσο για να παραγγηλεις κατι πχ απο την steinmetz της γερμανιας απευθειας δεν πεζει διοτι σε παραπεμπουν στον αντιπροσοπο τησ χωρας σου αν υπαρχει αυτο μου ειχαν πει εμενα γιατι σιγουρα θα τα επερνα πιο φθηνα .... τωρα γνωμη μου ειναι το να εχεις ενα αμαξι 350 αλογα και να ειναι στην εμφανιση τελειος μαμα δεν παει....???

Αυτο που λες δεν ισχυει, το εμποριο ειναι ελευθερο και ελαχιστες εταιρειες σε κοβουν για τον λογο πως υπαρχουν και αλλες 10 που φτιαχνουν κατι παρομοιο και αρα παιρνεις απο εκει.

Εχεις λαθος! Οι σοβαρες εταιριες κανουν αυτο ακριβως σε παραπεμπουν στον αντιπροσωπο τους! Ειναι καθαρα θεμα διαχειρησης. Αλλα σε παρακαλω μην ξεκινησεις με τις εξαιρεσεις που μονιμως φερνεις για να αντικρουσεις το αυτονοητο! Υπαρχουν εξαιρεσεις το ξερω και στο λεω με το χερι στην καρδια! Εμπορος ειμαι και ξερω.
lazanton
lazanton
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 890
Join date : 06/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  atanaz Σαβ Απρ 17, 2010 1:48 am

Johny26 έγραψε:
atanaz έγραψε:δεν ειναι σωστο ακριβως αυτο που λες.. δεν μιλησε κανεις για 210 ευρω τα αυτοκολλητα.. ειπα και παραπανω οτι η μασκα ξεχωριστα 350... αν πας ενα μηνα μετα και παρεις το σποιλερ θα σκασεις 595... αρα συνολο 945!!
σου λεει ομως αν τα παρεις ολα μαζι (ειναι μια προσφορα της steinmetz) μαζι με το αυτοκολλητο 900. σε συνφερει αν θες να τα "σκασεις". παντως προσωπικη μου εμπειρια επειδη τον εχω καλεσει και εχω αγορασει για το προηγουμενο αυτοκινητο μου ο τυπος καθε εβδομαδα σου λεει διαφορετικη τιμη.. παραπανω καποιος ειπε για 300 ευρω η μασκα και οχι 350. τα σποιλερ που πηρα εγω ειχαν 300 μου τα αφηνε 265 και μεσω γνωστου τα πηρα 230.. αντε βγαλε ακρη..

αυτο ακριβως λεω κι εγω... μπορει σαν ποιοτητα να ναι τελεια! δεν αμφιβαλω... Αλλα το θεμα ειναι οτι ανοιγουν το στομα τους και δεν ξερουν τι λενε...οπως ειπες και εσυ οι τιμες τη μια ειναι ετσι την αλλη αλλιως... ε αυτο δεν ειναι θεμα ποιοτητας, αλλα κοροιδια απο τους οικους αυτους. θα μου πεις και συ τι αλλο να κανεις οταν εχεις ολες κι ολες δυο επιλογες?? σ αυτο δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι.. αφου μπηκαμε στο χωρο θα χωρεψουμε... απλα μου την δινει η κοροιδια τους... φιλικα παντα και κουβεντα να γινεται... Very Happy

φυσικα παντα φιλικα δεν χωραει αυτο συζητηση.. εγω παντως δεν θεωρω σοβαρο τον εδω αντιπροσωπο. οι τιμες που δινει απο εδω και απο εκει ειναι διαφορετικες για το ιδιο προιον παντα.
atanaz
atanaz
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 399
Join date : 15/04/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : St. Friday

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  lazanton Σαβ Απρ 17, 2010 5:27 am

Οταν ο χονδρεμπορος-παραγωγος παρακαμπτει την λιανικη αυτο ειναι μπ0υρδ3λ0 οχι εμποριο!

Και ξανατονιζω οτι γινεται αυτο που λες σιγουρα ειδικα σε group buys δεν λεω οτι εχεις αδικο!

Απλα αυτο δεν ειναι υγειες εμποριο και σιγουρα αυτο δεν ειναι το ελευθερο εμποριο που λες!

Αν ο αντιπροσωπος της X εταιριας παρακαμπτεται απο τον προμηθευτη θα παρει αλλη εταιρια αντιπροσωπια που ειναι πιο σοβαρη!

Και μην μου πεις οτι ο προμηθευτης θα πουλησει περισσοτερα κομματια σε ιδιοτες αλλης χωρας αν δεν εχει αντιπροσωπο! Μην τελαθουμε!!!

Και το EDS ειναι πιο ευκολο να το παρεις απο εξω γιατι μιλαμε για προγραμμα και οχι για προιον απτο! Ναι ξερω εχει το IFP η οπως αλλιως το λενε γιατι το παιρνεις ως προεκταση του προγραμματος χωρις να ειναι αυτο το αρχικο προιον!
lazanton
lazanton
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 890
Join date : 06/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  lazanton Σαβ Απρ 17, 2010 6:00 am

Μαζι σου! Οτι εμεις οι εμποροι φταιμε για την καταντια μας δεν ειπα το αντιθετο! Αλλα παρολα αυτα το υγιες ειναι λιανικη να κανει η λιανικη! Γιατι αν ο χονδρεμπορος πουλαει 400 και σε σενα και στον αντιπροσωπο ο αντιπροσωπος πρεπει να πουλησει 600 βασει τιμοκαταλογου η μαρκε τιμης. Αρα ο προμηθευτης σε ακυρωνει και σε παρακαμπτει αρα απο τον αντιπροσωπο ο προμηθευτης θα παρει τα @@ του!!

Ξερεις τι λειτουργικα θες στην λιανικη απο την χοντρικη?

Ασε τωρα ειμαστε και off topic και δεν μπορω να κανω σεμιναρια δωρεαν! Razz Razz Razz

Αλλα που να καταλαβετε τον ιδιωτη στο δημοσιο???? lol! lol! lol!
lazanton
lazanton
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 890
Join date : 06/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  lazanton Σαβ Απρ 17, 2010 8:01 am

Τα ισοπεδωνεις ολα!
lazanton
lazanton
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 890
Join date : 06/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Leoniums Σαβ Απρ 17, 2010 2:00 pm

lazanton έγραψε:Αν ο αντιπροσωπος της X εταιριας παρακαμπτεται απο τον προμηθευτη .....
Γιατι οχι? Αν ο αντιπροσωπος ειναι για τον π### τοτε ναι θα τον παρακαμψει και στο τελος θα του παρει και την αντιπροσωπεια!
Σε πληροφορω πως πολυεθνικες εταιριες που ειχαν Ελληνες αντιπροσωπους, σταματησαν την συνεργασια τους και στησανε οι ιδιες γραφεια - δικτυα στην Ελλαδα.
Προσφατο παραδειγμα: Nokia- Alpha Copy
Η εταιρια κερδιζε 1 δραχμη, ο αντιπροσωπος 30.
Ενω υπηρχε stadar τιμοκαταλογος απο την μαμα εταιρια για το service, αυτοι χρεωνανε 3πλασια και 4πλασια. Δεν φτανει μονο αυτο περνανε και πακετα απο την μαμα εταιρια για το οτι μπαινανε μεσα απο το service!!!
Τορα πηρανε τα @@@ μ... (κριμα μονο για τα τοσα ατομα που μεινανε ανεργοι) και η ιδια η Νokia εστησε το δικο της δικτυο μεσα σε 2-3 μηνες.
Sry για την παρενθεση αλλα οταν βλεπεις οτι η αγορα παει κατα διαολου, ο ενας πισω απο τον αλλον μενει ανεργος, την κριση να ξεκιναει μολις τορα για την Ελλαδα και καποιοι τυποι εδω στην Ελλαδα να σε περνανε για κοροιδο και με την 1η ευκαιρια να στα παρουν...ε δεν μπορεις σκας...
Γι αυτο τους βλεπεις ολους να κλεινουν τον εναν πισω απο τον αλλον.
Για μενα μαζευτειτε 5-10 ατομα... και μην ζητησετε προσφορα. Απλα πειτε τους διαθετουμε τοσα ενδιαφερεστε? Η να απευθυνθουμε καπου αλλου?
Leoniums
Leoniums
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 380
Join date : 29/09/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  lazanton Σαβ Απρ 17, 2010 4:06 pm

Ειπα και δεν μου αρεσει να επαναλαμβανομαι!

Οι εμποροι φταινε και φταιμε για την καταντια μας. Και ναι αν εισαι μ@λ@κ@ς αντιπροσωπος καλα θα κανουν και θα σε κλεισουν ή θα τα καταφερεις να κλεισεις μονος σου αλλα ο προμηθευτης ο οποιος κονομαει απο 2 μεριες κρατωντας τον αντιπροσωπο για safety και τον κρεμαει κιολας ε τοτε ειναι 100% μ@λ@κια του προμηθευτη.

Παρε του την αντιπροσωπεια και πουλα στην λαϊκή μετα!

Και μην νομιζεις κανενας δεν δουλευει για την ψυχη της μανας του!

Αν ο εμπορος απο 400€ πουλαει 800€ τοτε το εργοστασιο απο 100€ παραγωγη πουλαει 400€ στον αντιπροσωπο! Στατιστικη αν ξερεις καταλαβαινεις ποιος δουλευει μεγαλυτερο markup.

Οποιος ξερει απο pricing και branding καταλαβαινει τι λεω και ποσο δυσκολο ειναι να ορισεις τελικη ονομαστικη τιμη σε ενα προιον!
lazanton
lazanton
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 890
Join date : 06/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Leoniums Σαβ Απρ 17, 2010 4:34 pm

Razz Εσυ φταις για ολα
Υπαρχει και αλλος καλος - οικονομικος τροπος για οτι accessories θελουμε.
Παμε σε καποιον που φτιαχνει τετοιου ειδους κατασκευες
τον ρωταμε ποσα θελει να βγαλει το καλουπι ''αυτο'' (δανειζομαστε απο καποιον που ηδη εχει αγορασει με το αζημιωτο βεβαια)
και του λεμε να μας βγαλει ''τοσα'' τεμ παραγωγη. Ασε που θα ορισουμε εμεις το ποσο ανθεκτικο θελουμε να ειναι!
Εγω πιστευω θα μας ερθει ΑΡΚΕΤΑ φτηνα ετσι! Με 2 χιλιαρικα μπορει και αρκετα λιγοτερα (θελω να πιστευω) μπορουμε να εχουμε 10set και οχι 3!
Leoniums
Leoniums
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 380
Join date : 29/09/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Johny26 Σαβ Απρ 17, 2010 4:40 pm

αυτο ελεγα κι εγω χθες... φυσικα οχι στον μαστρο-μητσο στα ταμπουρια lol!
εσυ που χεις και κονε στον χωρο μπορει να χεις υποψην σου καποιον κατασκευαστη γι αυτο που ψαχνουμε..
Johny26
Johny26
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1813
Join date : 14/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Leoniums Σαβ Απρ 17, 2010 4:59 pm

Πηρα ενα τηλεφωνο μολις τορα.
Διαχυτης και προφυλακτηρας (αμα του παμε το πρωτοτυπο) 300€ + - Για 10 σετ.
Πρεπει να το δει για να μας πει ακριβως τιμη.
Αυτη η τιμη με ενα απλο τηλεφωνημα και χωρις παζαρι ακομα!!!
ΚΑι υπαρχουν και ααααααααααααααλλοι που πεινανε και θα το εφτιαχναν με πολυ λιγοτερα χρηματα !!!
Leoniums
Leoniums
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 380
Join date : 29/09/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Johny26 Σαβ Απρ 17, 2010 5:02 pm

Leoniums έγραψε:Πηρα ενα τηλεφωνο μολις τορα.
Διαχυτης και προφυλακτηρας (αμα του παμε το πρωτοτυπο) 300€ + - Για 10 σετ.
Πρεπει να το δει για να μας πει ακριβως τιμη.
Αυτη η τιμη με ενα απλο τηλεφωνημα και χωρις παζαρι ακομα!!!
ΚΑι υπαρχουν και ααααααααααααααλλοι που πεινανε και θα το εφτιαχναν με πολυ λιγοτερα χρηματα !!!

Ωραιος ρε Νικο... that's what I was talking about..!! Wink Wink Wink
Johny26
Johny26
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1813
Join date : 14/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Leoniums Σαβ Απρ 17, 2010 5:11 pm

NikK έγραψε:Το ζητημα ειναι αν θα ειναι ιδια η ποιοτητα Νικο, πως μπορουμε να το ξερουμε αυτο καθοτι λιγο Ασχετοι οσο αφορα τα υλικα ?
Του το ζητας φιλε μου!!! Και δοκιμαζεις το 1ο που θα βγαλει απο το καλουπι! Ολο το κοστος ειναι το καλουπι! Τι νομιζεις οτι οι Γερμανοι ειναι καλυτεροι???
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσες δουλειες για Stand Kiosk και και και εχω παρει απο Γερμανους που τα κατασκευαζαν χρονια... με πολυ καλυτερη τιμη και πολυ καλυτερη κατασκευη! Ασε που τα υλικα ειναι stadar φιλε μου σε ολο τον κοσμο!!!
Leoniums
Leoniums
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 380
Join date : 29/09/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Leoniums Σαβ Απρ 17, 2010 5:19 pm

NikK έγραψε:προς το πολυ καλη ΑΛΛΑ
ΑΛΛΑ εχανε και μισο ποντο!!! Ποσο σου πηγε ειπες?
Μαθαυριο θα δεις του Γιαννη26 την αεροτομη και θα κλαιγεσαι!!!

Επειδη δεν θελω να μιλησω ασχημα διαβασε τι ειναι ο πολυεστερας και πως κατασκευαζεται και υστερα ελα και πες μου!
και ξαναλεω πως οτι θελεις το ζητας!!! Και αν δεν σου δωσει αυτο που του ζητησες δεν τον πληρωνεις και πας αλλου!
Leoniums
Leoniums
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 380
Join date : 29/09/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  gio Σαβ Απρ 17, 2010 5:27 pm

Leoniums έγραψε:
NikK έγραψε:Το ζητημα ειναι αν θα ειναι ιδια η ποιοτητα Νικο, πως μπορουμε να το ξερουμε αυτο καθοτι λιγο Ασχετοι οσο αφορα τα υλικα ?
Του το ζητας φιλε μου!!! Και δοκιμαζεις το 1ο που θα βγαλει απο το καλουπι! Ολο το κοστος ειναι το καλουπι! Τι νομιζεις οτι οι Γερμανοι ειναι καλυτεροι???
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσες δουλειες για Stand Kiosk και και και εχω παρει απο Γερμανους που τα κατασκευαζαν χρονια... με πολυ καλυτερη τιμη και πολυ καλυτερη κατασκευη! Ασε που τα υλικα ειναι stadar φιλε μου σε ολο τον κοσμο!!!

+1000
gio
gio
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 2462
Join date : 29/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσφορα μασκα και μπροστινο σποιλερ steinmetz

Δημοσίευση  Johny26 Σαβ Απρ 17, 2010 5:41 pm

NikK έγραψε:Του γιαννη την εχω δει, ειναι πολυ κλασσικη, πολυ μικρη και πολυ "απλη" στον σχεδιασμο της.
Φυσικα το οτι ειναι πιο απλη και μικρη το κανει απιθανο να του ερθει μισο εκατοστο off, ειδικα αφου ειναι η μαμα (τωρα μαμα ειναι, μαιμου ειναι, δεν θα το μαθουμε ποτε).

Η γνησια ειναι Νικκ... ο τυπος εχει μαγαζι με parts αυτοκινητων, και ολα αυτα που εχει και διαθετει για το δικο μας μου ειπε οτι τα πηρε απο το εργοστασιο που εκλεισε στο Wilmigton και γι αυτο τα χει και σε αρκετα μειωμενες τιμες...

αλλα η μαμα αεροτομη στην οποια αναφερεσαι, με το οτι της konigseder δεν ερχοταν ακριβως, τι σχεση εχει?? lol!
Johny26
Johny26
poster
poster

Αριθμός μηνυμάτων : 1813
Join date : 14/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης